Σπουδαία νίκη για τον Ποσειδώνα και… 2×2!

Ο Ποσειδώνας πήρε την δεύτερη σερί του νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας των Μοιρών στο Ατσαλένιο με 1-0!

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”234833″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”234833″]

Ο Ποσειδώνας μπήκε δυνατά και στο 13′ άνοιξε το σκορ, όταν ο Καουκάκης εκτέλεσε το φάουλ, με τον Βερούσι να παίρνει την κεφαλιά και να ανοίγει το σκορ.

Το γκολ έδωσε «φτερά» στους ποδοσφαιριστές του Νίκου Σουτζή, οι οποίοι δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες με τους Καουκάκη, Δρίτσα, ενώ από την άλλη πλευρά οι Μοίρες είχαν μια καλή στιγμή μέσα στη μεγάλη περιοχή, μετά από σύγχυση στην άμυνα των γηπεδούχων, χωρίς ωστόσο να φτάσουν στην ισοφάριση. Στο 35′ ο Ποσειδώνας σκόραρε με τον Καουκάκη, ωστόσο το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Το σκορ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε, με τον Ποσειδώνα να προηγείται με 1-0.

Οι Μοίρες μπήκαν δυνατά στην επανάληψη και είχαν μια καλή στιγμή στα πρώτα λεπτά με τη κεφαλιά του Μεντουδάκη να περνάει λίγο έξω. Στη συνέχεια οι Μοίρες είχαν καλές στιγμές, με μεγαλύτερη ένα σουτ του Πηρουνάκη, που απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, με το 1-0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα και τον Πσοειδώνα να παίρνει τη δεύτερη σερί του νίκη στο πρωτάθλημα.