Το καλό πρώτο ημίχρονο έδωσε τη νίκη στη Γόρτυνα!

Το πρώτο φετινό τρίποντο σε επίπεδο πρωταθλήματος πανηγύρισε η Γόρτυς, που επιβλήθηκε με 2-1 των Ελπίδων στους Αγίους Δέκα.

ΦΑΚΟΥΡΕΛΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Τους πρώτους τρεις βαθμούς της σεζόν πήρε η Γόρτυνα, που επικράτησε με 2-1 των Ελπίδων για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Νικήτα Πατεράκη μπήκε καλά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό με τον Γκινίκα.

Το γκολ έδωσε ώθηση και ψυχολογία στους γηπεδούχους που λίγα λεπτά μετά, στο 16′ πέτυχαν το δεύτερο γκολ με τον Μαυρόκωστα, βάζοντας από νωρίς βάσεις για τη νίκη.

Στη συνέχεια οι Ελπίδες ανέβασαν την απόδοση τους και προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση, μειώνοντας μάλιστα το σκορ με τον Κολιαραδάκη στο 55′. Μάλιστα η ομάδα από τον Καρτερό κυνήγησε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, εκείνο όμως δεν ήρθε και η Γόρτυνα κράτησε τους τρεις βαθμούς.