Τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο και ισοπαλία στο Άλογο-Θέρισος

Σε ντέρμπι εξελίχθηκε το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής της Β1 ΕΠΣΗ μεταξύ Αλόγου Μαλεβιζίου και Θερίσου.

ΑΛΟΓΟ ΜΑΛΕΒΙΖΙΟΥ
2
ΘΕΡΙΣΟΣ
2

Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα ήταν μοιρασμένο, χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες από τις δύο ομάδες, ενώ στο δεύτερο μέρος πέτυχαν από δύο γκολ σοι δύο ομάδες.

Αρχικά, ο Βραχασωτάκης άνοιξε το σκορ στο 56′ για το Άλογο, με την απάντηση της Θερίσου να είναι άμεση, αφού δύο λεπτά αργότερα ο Ταμιωλάκης έκανε το 1-1, με τον Ρουμπάκη να μην αργεί να δώσει εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του Μάικ Παρθενάκη στο 60′.

Λίγα λεπτά αργότερα, το Άλογο Μαλεβιζίου έμεινε με δέκα παίκτες, όταν δέχτηκε την κόκκινη κάρτα ο Νίκος Χαλκιαδάκης, με την Θέρισο να βρίσκει το γκολ της ισοφάρισης, που έμεινε και μέχρι το τέλος, με τον Ρέππα στο 76′.