Ο ΠΟΑ πέρασε από την Σοχώρα με Γιακουμάκη

Με γκολ του Γιακουμάκη, ο ΠΟΑ κατάφερε να πάρει την νίκη (0-1) απέναντι στον μαχητικό Ρεθυμνιακό!

Γκολ

Οι δύο ομάδες άρχισαν το παιχνίδι κυκλοφορόντας την μπάλα και προσπαθώντας να βρουν ελεύθερους χώρους. Ο Ρεθυμνιακός ήταν αυτός που απείλησε πρώτος, με την ωραία ενέργεια του Μέτα να μην μπορεί να βρει τον Μπάρο στο δεύτερο δοκάρι, με την άμυνα να διώχνει έγκαιρα.

Έπειτα ο Κωστάκης έπιασε κεφαλιά μέσα στην μεγάλη περιοχή με τον τερματοφύλακα να μπλοκάρει εύκολα. Ο ΠΟΑ δεν έμεινε άπραγος και απείλησε με το σουτ του Γιακουμάκη και τον Λαμπίρη να διώχνει πάνω στην γραμμή.

Οι «κυανόλευκοι» είχαν άλλες δύο καλές φάσεις με το σουτ του Μέτα και του Σωπασή. Ο Ροβίθης λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου αστόχησε από κύρια θέση, όντας μοναχός με τον Τζελέπη σε τετ-α-τετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΟΑ μπήκε δυναμικά και κατάφερε νωρίς στο 55ο λεπτό να ανοίξει το σκορ μετά από λάθος της άμυνας του Ρεθυμνιακού, με τον Γιακουμάκη. Ο ΠΟΑ είχε ακόμα μερικές ουσιαστικές ευκαιρίες με τον Ροβίθη να αστοχεί ξανά από θέση τετ-α-τετ και το σουτ του Μπουτσάκη, με τον Τζελέπη να διώχνει σε κόρνερ.

Ο Ρεθυμνιακός πίεσε, προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά δεν τα κατάφερε με το 0-1 να παραμένει σκορ αγώνα.