Ανατροπή στην ανατροπή και ήττα για την Κ19 του ΟΦΗ

Με ανατροπή στην ανατροπή πήρε το ματς η Κ19 του Παναιτωλικού, με τον ΟΦΗ να μένει με δέκα παίκτες από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου.

Γκολ
6'
Γκολ
ΧΟΤΖΑ
50'
Γκολ
ΧΟΤΖΑ
86'
Γκολ (με πέναλτι)
ΚΑΚΙΩΝΗΣ

Ο Παναιτωλικός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, βρίσκοντας δίχτυα μόλις στο 6ο λεπτό με τον Χότζα, έπειτα από κάθετη πάσα, τελειώνοντας την φάση με εξαιρετικό τρόπο.

Ο ΟΦΗ τα επόμενα λεπτά ανέβασε τον ρυθμό του, αφού στο 13′ ο Σταυρόπουλος με ένα διαγώνιο σουτ είδε τη μπάλα να φεύγει κόρνερ, με τον Συνολάκη στην επαναφορά να κερδίζει και δεύτερο, και στην τρίτη προσπάθεια, μετά την εκτέλεση του Μανώλη Χνάρη, ο Σταυρόπουλος βρήκε το γκολ της ισοφάρισης με κεφαλιά.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε την ανατροπή, με τον Αδαμάκη να βρίσκει ένα δυνατό σουτ για το 2-1.

Μέχρι να ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος, ο Παναιτωλικός είχε ακόμα δύο καλές ευκαιρίες, αρχικά με κεφαλιά του Αδαμόπουλου που μπλόκαρε ο Καλαφάτης, και έπειτα με σουτ του Εσκετζή που πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Όμιλος έχασε νωρίς τον Λαγουδάκη, αφήνοντας την ομάδα του με 10 παίκτες για τα υπόλοιπα 42 λεπτά του αγώνα, με τον Χότζα να το εκμεταλλεύεται και να φέρνει ξανά το ματς στα ίσια στο 50′.

Ο Παναιτωλικός συνέχισε να πιέζει, αρχικά με τον Χότζα, κι έπειτα με τον Κακιώνη, αλλά και στις δύο περιπτώσεις ο Καλαφάτης σταμάτησε την όποια προσπάθεια.

Τελικά, η ομάδα από το Αγρίνιο βρήκε το γκολ της ανατροπής, με τον Ηλία Σημαντηράκη να δίνει κάνει φάουλ εντός της περιοχής, και τον Κακιώνη να εκτελεί εύστοχα στο 86′ για να «γράψει» το τελικό 3-2.