Ισόπαλο το φιλικό της ΑΕΚ στο Βραχάσι

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα της ΑΕ Κατσαμπά και το Βραχάσι οι δύο ομάδες αναμετρήθηκαν και κατέληξαν ισόπαλες με σκορ 2-2.

Το σκορ άνοιξε η ομάδα του Κατσαμπά με τον Μαυράκη στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης με την ισοφάριση να έρχεται έξι λεπτά αργότερα για την ομάδα του Βραχασίου με τον Τσέγκα.

Στην επανάληψη, οι δυο ομάδες είχαν πολλές ευκαιρίες με το 2-1 να έρχεται στο 65ο λεπτό ξανά με τον Τσέγκα ενώ το τελικό 2-2 σημείωσε ο Καστελλιανάκης έπειτα από πέναλτι που κέρδισε ο Μεταξάκης.

Ο φιλικός αυτός αγώνας βοήθησε τους τεχνικούς των δυο ομάδων να βγάλουν χρήσιμα συμπεράσματα, σε μια αναμέτρηση όπου έδειξαν καλή εικόνα και δημιούργησαν φάσεις και προϋποθέσεις για γκολ.

Οι συνθέσεις:

Βραχάσι: Σταματάκης, Ζυγογιάννης, Γκέγκα, Σαπουνάκης, Κωσταντινίδης, Μανδουράρης, Τσολιαρίδης, Ντρεϊάϊ, Τσέγκα, Τζιλάι, Ποντίκαλης.

Έπαιξαν και οι: Κανετάκης, Φθενάκης, Χατζιράι, Μπάχα, Χαριστάκης, Λουκάκης, Βλαχάκης.

ΑΕ Κατσαμπά: Γκογκόσης, Μουρτζάκης, Βασιλάκης, Μάρας, Μπάμπης, Χατζηανδρέου, Καραφωτιάς, Μαυράκης, Βάσκος, Καστελλιανάκης, Φρόκου.

Έπαιξαν και οι: Μεταξάκης, Μπετινάκης, Πρωτοπαπαδάκης, Τσαγκαράκης, Κονιδάκης, Κατσαβούνης.