Φιλική νίκη για την Μινωική κόντρα στον ΠΑΝΟΜ

Η Μινωική στην πρόβα τζενεράλε κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στον ΠΑΝΟΜ με 3-0 σε φιλικό που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου.

Τα τελευταία συμπεράσματα πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων έβγαλαν Γιάννης Χατζησεβαστός και Σταμάτης Μαματζάκης σε ένα δυνατό φιλικό τεστ.

Η Μινωική ήταν ιδιαίτερα αποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο καταφέρνοντας να σκοράρει τρία τέρματα με τον Ανδρεαδάκη να ανοίγει το σκορ και να κάνει το 1-0, ενώ ο Καραντινάκης διπλασίασε τα τέρματα της «Μπάρτσα».

Το τρίτο και τελευταίο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Χρηστάκης πριν το τέλος του ημιχρόνου κάνοντας το 3-0. Στην επανάληψη οι δύο προπονητές ανακάτεψαν την τράπουλα χάνοντας ευκαιρίες ιδιαίτερα οι γηπεδούχοι.

Ο ΠΑΝΟΜ 7 λεπτά πριν το τέλος έχασε πέναλτι με τον Τζουβάρα, με τον Αμπατζή να αποκρούει και να κρατάει το 3-0 που είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Μινωική: Χαραλαμπάκης, Καστελλιανάκης, Χατζηδημητρίου, Ψαράς, Ανδρεαδάκης, Κοκκινάκης, Στακάκης, Χριστοφής, Τζεβαμπινός, Καρακωνταντάκης, Χρηστάκης.

Έπαιξαν και οι: Ρουμελιώτης, Τσαμπουράκης, Καρυπίδης, Μπάλας, Καραφωτιάς, Κουρουγκιαβούρης Μ., Ψυκάκος, Πατσάκης.

ΠΑΝΟΜ: Κορνηλάκης, Φανουράκης, Μαυρίδης, Διγενής, Τζανάκης, Μόντι, Γκούρο Λ.,Κομσίου, Τσαγκαράκης, Τζουβάρας, Νίκολλι.

Έπαιξαν και οι:Πατούνας, Άουρελ.