Εξαιρετική εικόνα του Εργοτέλη στο φιλικό με τον Ρεθυμνιακό

Ολοκληρώθηκε η φιλική αναμέτρηση ανάμεσα στον Εργοτέλη και τον Ρεθυμνιακό, με τους γηπεδούχους να κερδίζουν με 3-1.

Ο Εργοτέλης μπήκε πολύ δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον νεοαποκτηθέντα Ματίας Γκόμεζ, έπειτα από πέναλτι που κέρδισε ο Τζέφρι Γκονζάλεζ.

Οι «κιτρινόμαυροι» δεν σταμάτησαν εκεί, σκοράροντας ακόμα 2 φορές πριν την λήξη του ημιχρόνου με τον Ντίσα να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και τον Ματίας Γκόμεζ να σερβίρει τα δύο αυτά γκολ.

Το γκολ του Ρεθυμνιακού προήλθε από τον Σηφακάκη στο 63ο λεπτό σημειώνοντας έτσι το 3-1, όπου παρέμεινε και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ο Ρεθυμνιακός είχε μια μεγάλη ευκαιρία να μειώσει το σκορ λίγα λεπτά πριν την λήξη του αγώνα στο 82ο λεπτό με τον τερματοφύλακα Μιράσι να αποκρούει με τρομερό τρόπο τα σουτ του Τζωρτζινάκη και Σηφακάκη στο «ριμπάουντ».

Οι συνθέσεις:

Ρεθυμνιακός: Κελαϊδής, Πρινιανάκης, Λαμπίρης, Κότσιος, Μανωλακάκης, Τουρνάκης, Χαλκιαδάκης, Μεργέμογλου, Μέτα, Κωστάκης, Μπάρο.

Έπαιξαν και οι: Γαβαλάς, Κουκουράκης, Πέτρος Κλείδης, Μαρής, Αποστόλης Κλείδης, Τζουγανάκης, Σηφακάκης, Κωζανίδης.

Εργοτέλης: Δημαράκης, Καλαϊτζάκης, Βασιλείου, Δουλγεράκης, Γυφτάκης, Ντάγια, Γιακουμάκης, Κεφαλούκος, Γκονζάλεζ, Γκόμεζ, Ντίσα.

Έπαιξαν και οι: Κόκκινος, Κατσούρη, Σφακιανάκης, Παναγιωτάκης, Κατσαρός, Μιράσι, Χότζα.