Νίκη για το Λίντο με ορεξάτο Βαρδάκη

Τη νίκη με 5-1 πήρε το Λίντο σε φιλικό κόντρα στην Δαμάστα σε ματς που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης.

Κώστας Φιλοξενίδης και Λευτέρης Αθανασάκης, είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν πρόσωπα και σχήματα ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος, αφού πλέον μετράμε αντίστροφα για την σέντρα.

Το Λίντο κατάφερε να προηγηθεί με τον Καρκανάκη, ο οποίος έκανε το 1-0, για να έρθει ο Ρουμπάκης να ισοφαρίσει για την Δαμάστα σε 1-1 που ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι δύο προπονητές ανακάτεψαν την… τράπουλα και το Λίντο πήρε προβάδισμα έχοντας σε μεγάλα… κέφια τον Βαρδάκη, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 4-1.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Παπάζογλου, ο οποίος έγραψε το 5-1…

Λίντο: Ντάγκινης Μπ., Αδαμάκης, Δεσποτόπουλος, Καρακωνσταντάκης, Παχυγιαννάκης, Ντάγκινης Δ., Καρκανάκης, Παπάζογλου, Κεβάνι, Μαυρής, Βαρδάκης.

Έπαιξαν και οι: Προβιδάκης, Μακριδάκης, Τζανακάκης, Καντζηλάκης, Τρυφίδης, Νεόφυτος.

Δαμάστα: Φώσκολος, Κόκκινος, Τσίχλας, Καρανικολός, Ξυδάκης, Κίτσιος, Σερλιδάκης, Μπάτζιος, Σταυρακάκης, Ελ Γιαχαουί, Ταμπάκης.

Έπαιξαν και οι: Σαμπροβαλάκης, Σέχου, Γκίζας, Μπουμπάκης, Κάββαλος, Φουλεδάκης, Καναβάκης, Ρουμπάκης, Βιδάκης.