Φιλική νίκη για τον Ερμή Ζωνιανών στην Τύλισο

Τη νίκη με 4-1 πήρε η ομάδα του Ερμή Ζωνιανών κόντρα στην Τύλισο σε φιλικό που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης.

Νίκος Τσερεβελάκης και Δημήτρης Χωματάς είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν σχήματα και παίκτες σε ένα δυνατό φιλικό τεστ.  Οι δύο προπονητές σημείωσαν τις αδυναμίες που εντόπισαν προκειμένου να τα βελτιώσουν στο φινάλε της προετοιμασίας αφού πλέον μετράμε αντίστροφα για την σέντρα των πρωταθλημάτων.

Για την ιστορία στο πρώτο μέρος ο Ερμής Ζωνιανών πήρε προβάδισμα με τον Σταύρο Κοζορώνη, για να έρθει ο Τσελεκίδης να διπλασιάσει τα τέρματα των πράσινων.

Το 3-0 για τον Ερμή Ζωνιανών έκανε ο Κοτζαδάκης, για να σκοράρει ο Ρουμπάκης το 4-0 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η Τύλισος μείωσε το σκορ με τον Βενιανάκη που έκανε το 4-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Τύλισος: Ψιμόπουλος, Σπυριδάκης, Πατεράκης, Τοψής, Τριανταφύλλου, Σαμαριτάκης, Μπουρδάκης, Ζουραράκης, Παπαδάκης Ν., Τοψής Μ., Μαματζάκης.

Έπαιξαν κα οι: Μυλωνάκης, Μουντράκης, Λυγεράκης, Πλουμής, Παπάζογλου, Ταβουλαρέας, Μάτσα, Μανιούδης, Βενιανάκης, Μανιώρος, Παπαδάκης Γ.

Ερμής Ζωνιανών: Δερμιτζάκης, Βόντας, Γεμιστός, Μπαμπουλάκης, Χριστοδούλου, Ρουμπάκης, Κοτζαδάκης, Πηρουνάκης, Κοζορώνης, Σκουτέλης, Τσελεκίδης.

Έπαιξαν και οι: Μπεκιάι, Κάββαλος Θ., Κάββαλος Ανδρ., Βελιβασάκης, Ζαρκαδούλας, Παπαδάκης.