Θετικά στοιχεία για Ασήμι και Ζαρό

Το Ασήμι πήρε τη φιλική νίκη με 1-0 επί του Ζαρού, σε ένα παιχνίδι που αμφότερες οι ομάδες έδειξαν θετικά στοιχεία.

Ένα μεσσαρίτικο ντέρμπι έγινε στο Ασήμι, με τους γηπεδούχους να επικρατούν στις λεπτομέρειες του Ζαρού. Η ομάδα του Στέλιου Ανωγειανάκη εμφανίστηκε με πολλά νέα παιδιά και αρκετές ελλείψεις, ωστόσο το καλό αμυντικό της πλάνο, κράτησε το Ασήμι μακριά από την εστία στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, εκμεταλλευόμενος ένα ατομικό λάθος, ο Ψυχαράκης ήταν εκείνος που έκρινε το ματς, σκοράροντας το μοναδικό γκολ, σε μία συνάντηση που αμφότεροι οι προπονητές έμειναν ικανοποιημένοι από αυτά που είδαν από τις ομάδες τους.

Οι συνθέσεις:

Ασήμι: Γρηγοράκης, Ξαγοραράκης, Χατζηπαυλίδης, Αβανίδης, Ντόκο, Παπουτσιδάκης, Ντομπρονίκου, Νένοφ, Χατζάκης, Ψυχαράκης, Μπέρκης.

Έπαιξαν και οι: Μήτρου, Σφακιανάκης, Αγγελιδάκης, Σούρλα, Μηναδάκης.

Ζαρός: Ματέο, Ζωγραφάκης, Αλπαντάκης Εφ., Ζαχαριουδάκης Αρ., Κοκορέλιας, Καργάλης, Μπάλας, Λεμονάκης, Σαριδάκης, Χαραλαμπάκης, Κέβι.

Έπαιξαν και οι: Κωστίκης, Φουντουλάκης, Ρωμανάκης, Μερκούρι, Παντελίδης.