Φιλική νίκη για τις γυναίκες του ΟΦΗ κόντρα στην Δαμάστα

Τη νίκη με 2-1 πήραν οι Γυναίκες του ΟΦΗ σε φιλικό που έδωσαν το απόγευμα του Σαββάτου κόντρα στην Δαμάστα.

Οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν πρόσωπα και σχήματα σε ένα ενδιαφέρον φιλικό όπου οι αθλητές ξέφυγαν από την ρουτίνα των προπονήσεων.

Οι Γυναίκες του ΟΦΗ κατάφεραν στο ημίχρονο να προηγούνται με 2-0 χάρη στα γκολ της Φουρλάς και της Κυδωνάκη.

Στην επανάληψη η Δαμάστα κατάφερε να βρει γκολ που την ξανά έβαλε στο ματς με τον Φουλεδάκη να κάνει το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Γυναίκες ΟΦΗ: Στανίνου, Αεράκη, Κυδωνάκη, Σιδηρά, Πατερνά, Πεϊου, Στράτζαλη, Άξα, Μπριάνα, Φουρλάς, Πις.

Έπαιξαν και οι: Δασκαλάκη, Δρακογιαννάκη.

Δαμάστα: Αρτέμης, Τσίχλας, Κόκκινος, Ντελής, Ξυδάκης, Κίτσιος, Βιδάκης, Μπάτζιος, Σέχου, Καναβάκης, Κρανιωτάκης.

Έπαιξαν και οι: Φώσκολος, Γκίζας, Καρανικολός, Κάββαλος, Ταμπάκης, Φουλεδάκης, Ελ Γιαχαουί, Σαμπροβαλάκης.