Φιλική επικράτηση της Κ16 του ΟΦΗ επί του Μαραθώνα

Η Κ16 του ΟΦΗ επιβλήθηκε με 3-0 του Μαραθώνα σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο ΒΑΚ.

Μία ομάδα παιδιών του ΟΦΗ γεννημένων το 2009 αντιμετώπισε τον Μαραθώνα στο ΒΑΚ, με τους «ασπρόμαυρους» να επικρατούν με 3-0. Τα γκολ για τον ΟΦΗ πέτυχαν οι Μάρα, Καρβελάς και Σιδηρόπουλος, ενώ και τα τρία τέρματα των γηπεδούχων σημειώθηκαν στην επανάληψη.

Από την άλλη ο Μάκης Λυκούδης, παρά την ήττα -απέναντι μάλιστα σε έναν αντίπαλο που δουλεύει σε υψηλά επίπεδα- κρατάει τα θετικά στοιχεία που είδε, ειδικά στην ανασταλτική λειτουργία της ομάδας του στο πρώτο ημίχρονο και θα συνεχίσει να δουλεύει τις αδυναμίες του Μαραθώνα μέχρι την έναρξη της νέας περιόδου στην Α2 ΕΠΣΗ!

Οι συνθέσεις:

Κ16 ΟΦΗ: Ψυκάκος, Μαριετάκης, Ξενούλης, Καλαϊτζής, Καραγιάννης, Ρυακιώτάκης, Ματθαιάκης, Μαχλάς, Μάρα, Σταύρε, Σιδηρόπουλος.

Έπαιξαν και οι: Βάμβουκας, Καρβελάς, Χνάρης.

Μαραθώνας: Αθανασάκης, Ντερβισάι, Χαραλαμπάκης Σηφ., Αλεξάκης, Γεωργαλής, Κορνηλάκης, Σταματάκης Μ., Βραχασωτάκης, Σταματάκης Γ., Μανουσάκης, Πουλακάκης.

Έπαιξαν και οι: Χαραλαμπάκης Στ., Δομοσίδης, Παντελίδης, Λιανάκης, Μανδαλενάκης, Μανουσάκης Γ.