Πέρασε από το Λασίθι και ολοκλήρωσε στην κορυφή η Νέα Ιωνία

Με ήττα αποχαιρέτησε τη χρονιά η Νεάπολη, με τη Νέα Ιωνία να περνάει με 3-0 από το Λασίθι, ολοκληρώνοντας ως πρωταθλήτρια στα μπαράζ ανόδου για τη Γ’ Εθνική.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”463082″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”463082″]

Οι φιλοξενούμενοι, παρότι βαθμολογικά αδιάφοροι, αφού έχουν πάρει την άνοδο εδώ και δύο αγωνιστικές, έδειξαν από νωρίς τις προθέσεις τους, με τον Σπυριδάκη να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι μόλις στο 1ο λεπτό του αγώνα, με σουτ του μέσα από την περιοχή.

Η Νέα Ιωνία πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Πατσατζόγλου στο 20ο λεπτό, ο οποίος έπιασε σουτ από μακρινή απόσταση που αιφνιδίασε τον Ζάχο, κάνοντας το 0-1.

Η ανωτερότητα της Νέας Ιωνίας συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος, με τον Καλλιμάνη να έχει δοκάρι στο 76′ και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Φερναντίνιο που ήρθε από τον πάγκο να κάνει το 0-2, με σουτ.

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 81′ με σουτ του Ντέμπα, που έγραψε το τελικό 0-3, με τη Νέα Ιωνία να κλείνει ως πρωταθλήτρια τα μπαράζ ανόδου και τη Νεάπολη να αποχαιρετάει με ψηλά το κεφάλι μία επιτυχημένη σεζόν.