Επιστροφή στις νίκες για τον Κόρακα

Ο Κόρακας επικράτησε της μαχητικής Δόξας Ηρακλείου με 2-3, σε ένα καλό παιχνίδι που διεξήχθη στο Λίντο.

13/04/2024 17:00
24η αγωνιστική - Β2 ΕΠΣΗ - 2023-24

Ο Κόρακας στο 10ο λεπτό μπήκε μπροστά στο σκορ, όταν από εκτέλεση κόρνερ, ο Αντώνης Νικολιδάκης με κεφαλιά, έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Άμεση η απάντηση της Δόξας, η οποία με τον Καντζηλάκη στο 15′ έφερε το ματς στα ίσα.

Το παιχνίδι στη συνέχεια είχε καλό ρυθμό, με τους γηπεδούχους ξανά με τον Καντζηλάκη με προβολή, μετά από πάσα του Σπαθαράκη, να βρίσκει την ανατροπή στο 41′, όμως ο Κόρακας δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μαρκάκη, έφερε το ματς στα ίσα για το 2-2, λίγο πριν την εκπνοή, σε ένα γεμάτο πρώτο ημίχρονο!

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες του, με τον Κόρακα στα μισά του ημιχρόνου να μπαίνει μπροστά στο σκορ με τον Τζαγκαράκη, στη συνέχεια διαχειρίστηκε το προβάδισμα του, φτάνοντας στη νίκη. Η Δόξα Ηρακλείου συνέχισε τις πολύ καλές εμφανίσεις με τον Μάνο Παπαδάκη στον πάγκο, ενώ ο Κόρακας έδωσε ευκαιρίες σε πολλά νέα παιδιά στο παιχνίδι.