Άνετη και ωραία η Χαραυγή

Η Χαραυγή δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα, επικρατώντας άνετα του ΕΓΟΗ/ΑΕ Κρητών με το εντυπωσιακό 13-0 και συνέχισε με το «19 στα 19» στο πρωτάθλημα.

09/03/2024 16:00
19η αγωνιστική - Β1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Εκρηκτικό το πρώτο εικοσάλεπτο για τους γηπεδούχους, οι οποίοι βρήκαν τέσσερα γκολ, «καθαρίζοντας» ουσιαστικά το παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά. Ο Βαγγέλης Μήτρου στο 7′ και στο 9′ σημείωσε τα δύο πρώτα γκολ για τους πρωτοπόρους, με την… σκυτάλη να παίρνει ο πρώτος σκόρερ Χρήστος Νικολάου, ο οποίος με δύο τέρματα στο 13′ και στο 19′ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0!

Η Χαραυγή δεν σταμάτησε εκεί και στο 22′ ο Βαγγέλης Μήτρου έκανε το 5-0, σημειώνοντας χατ τρικ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Μερκουλίδης έγραψε το 6-0. Στο 35′ ο Χρήστος Νικολάου έφτασε και εκείνος στο χατ τρικ, γράφοντας το 7-0, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Χαραυγή δεν κατέβασε ταχύτητα και βρήκε άλλα έξι τέρματα. Αρχικά στο 48′ ο Μαρίνος Νικολάου σημείωσε το 8-0, ο Χρήστος Νικολάου έφτασε τα τέσσερα στο ματς στο 55′ γράφοντας το 9-0, στο 59′ ο ίδιος έκανε το 10-0, ενώ ο Μαρίνος Νικολάου στο 63′ σημείωσε το 11-0!

Στο 69′ ο Χρήστος Νικολάου πέτυχε το 12-0, πετυχαίνοντας το έκτο του γκολ στο ματς, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αντώνης Μπουγάς στο 75′.