4η φάση - Κύπελλο ΕΠΣΗ - 2023-24

• Τέλος: Χαραυγή - ΠΑΝΟΜ 1-2
  • 92' νέα μεγάλη ευκαιρία για την Χαραυγή, μετά από φάση διαρκείας, σουτ Χρήστου Καλαμιώτη, ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια
  • Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
  • 88' Νέα μεγάλη ευκαιρία για Χαραυγή. Ο Προκόπης Νικολάου πήρε τη κεφαλιά, τετ α τετ Χρήστο Νικολάου, πριν εκτέλεση πρόλαβε ο Διαμαντακης σωτηρία και έκοψε.
  • 86' απίστευτη ευκαιρία για την Χαραυγή. Μετά από φάουλ, ο Προκόπης Νικολάου πήρε τη κεφαλιά, εξ επαφής ο Χρήστος Νικολάου το σουτ στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά προβολή Μερκουλιδη, πάνω στη γραμμή αμυντικοί. Απίθανη ευκαιρία.
  • 80' Ο Μιχάλης Κεφαλούκος δοκίμασε από το κέντρο να κρεμάσει τον Μήτρου, με υπερένταση σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων.
  • 79' μακρινό σουτ Μιχάλη Κεφαλούκου, ψηλά άουτ.
  • 77' τεράστια ευκαιρία για την Χαραυγή. Καταπληκτική συνεργασία, σέντρα Φραγκιαδάκη στο δεύτερο δοκάρι, κεφάλια γύρισμα του Χρήστου Κατσαρή, στρώθηκε στην καρδιά της περιοχής στον Χρήστο Νικολάου, έκανε το σουτ, ελάχιστα πάνω από το δοκάρι.
  • 73' Ο ΠΑΝΟΜ παρά το γεγονός πως είναι με δέκα παίκτες, δεν έχει απειληθεί ιδιαίτερα. Έχει πέσει ο ρυθμός.
  • 63' 1-2 ο ΠΑΝΟΜ: καταπληκτική μπαλιά του Μαυρίδη στην πλάτη της άμυνας, ο Συσκάκης με ωραίο τελείωμα έγραψε το 1-2.
  • 59' εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Κατσαρή, κεφάλια Χρήστου Νικολάου, ψηλά άουτ.
  • Ο Χρήστος Νικολάου ευστοχεί στο 51' και κάνει το 1-1
  • Αποβάλλεται για τον ΠΑΝΟΜ ο Τζανάκης!
  • Πέναλτι για τη Χαραυγή σε ανατροπή στον Βαγγέλη Βασιλείου στα όρια της περιοχής!
  • 48' πρώτη φάση για την Χαραυγή στο δεύτερο ημίχρονο, μακρινό σουτ του Χρήστου Κατσαρή, λίγο πάνω από τα δοκάρια.
  • Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
  • Ημίχρονο: Χαραυγή - ΠΑΝΟΜ 0-1
  • 45' 0-1 ο ΠΑΝΟΜ: Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σταυρού Διαμαντακη, 0-1.
  • 37' Ο Χρήστος Νικολαου έστρωσε στον Ηρακλή Καλαμιώτη, ο οποίος από το ύψος της περιοχής σούταρε με το αριστερό, εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κανετάκης.
  • Βγήκε για δεύτερη φορά ο ώμος του Βαρδονικολάκη στο ματς για αυτό αντικαταστάθηκε. Ο Μερκουλιδης μάλιστα ενώ το παιχνίδι παιζόταν, βγήκε εκτός αγωνιστικών χώρων, βοηθώντας τον να τον τοποθέτηση ξανά. Σπουδαία στιγμή fair play στου Σκουρέλου
  • 29' ωραία συνεργασία από τους παίκτες του ΠΑΝΟΜ, τελικός αποδέκτης ο Βαρδονικολάκης, έκανε το σουτ εύκολα ο Μήτρου.
  • 27' τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΝΟΜ, όταν από βαθιά μπαλιά, ο Βαρδονικολάκης προσπάθησε να κρεμάσει τον Μήτρου, ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια.
  • 20' Με δέκα προσωρινά ο ΠΑΝΟΜ. Καλή στιγμή για Χαραυγή, με τον Χρήστο Νικολάου από καλή θέση στη περιοχή να κάνει το σουτ, κόντραρε σε σώματα.
  • Βρισκόμαστε λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσάλεπτου, πάντα στο 0-0, οι δύο ομάδες προσπαθούν μέσω στατικών φάσεων να απειλήσουν. Διακοπή τώρα λόγω τραυματισμού του Βαρδονικολάκη.
  • 12' Ο Τζανάκης εκτέλεσε με δύναμη ένα πλάγιο αουτ, ο Συσκάκης πήρε τη γυριστή κεφάλια, σε κόρνερ ο Μήτρου στην γωνία του.
  • Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο, πάντα στο 0-0, χωρίς τη μεγάλη φάση, με τους δύο προπονητές να μην έχουν σταματήσει λεπτό να δίνουν οδηγίες, ενώ και ο κόσμος έχει φτιάξει μια εξαιρετική ατμόσφαιρα.
  • 6' Εκτέλεση φάουλ του Χρήστου Κατσαρή, οριακά δεν προλάβει να πάρει τη κεφαλιά ο Προκόπης Νικολάου και να την στείλει στα δίχτυα, με τον Κανετάκη να μπλοκάρει.