Τα αποτελέσματα στους αγώνες του Σαββάτου (24/02) και το πρόγραμμα της Κυριακής (25/02)

Ένα γεμάτο Σάββατο ολοκληρώθηκε, με φουλ αγωνιστικό πρόγραμμα στις εθνικές και τοπικές κατηγορίες.

Το 𝐆𝐑𝐀𝐍𝐃𝐒𝐏𝐎𝐑𝐓 πιστό στο ραντεβού του σας παρουσιάζει όλα όσα συνέβησαν…

Α1 ΕΠΣΗ: Σημαντικές νίκες για Ρωμανό, Ηρόδοτο και ΑΕΚ

Με τρεις αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 22ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο Ηρόδοτος επικράτησε της Χερσονήσου με 0-4 κόντρα στην ομώνυμη ομάδα, με τη γηπεδούχο να αγωνίζεται με 10 παίκτες από το 37′, ενώ σπουδαία νίκη με ανατροπή για την ΑΕΚ, επικρατώντας της Μινωικής με 2-3. Σημαντική νίκη και για τον Ρωμανό, επικρατώντας με 4-0 του Ποσειδώνα.

Την Κυριακή η συνέχεια με 5 αναμετρήσεις.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το αυριανό πρόγραμμα:

Α2 ΕΠΣΗ – 1ος όμιλος: Ανέβηκε προσωρινά στη κορυφή η Ανάληψη – Μεγάλο «διπλό» για Φαιστό

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 18ης αγωνιστικής και τελευταίας του δεύτερου γύρου του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Η Ανάληψη με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε του Λίντο με 3-0, ενώ τεράστια νίκη για τη Φαιστό, η οποία έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 3ο λεπτό, με δέκα παίκτες στο 15′ ωστόσο έκανε την ανατροπή, επικρατώντας των Νέων Αλμυρού με 1-2.

Την Κυριακή η συνέχεια με 3 αναμετρήσεις.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και το υπόλοιπο πρόγραμμα:

Α2 ΕΠΣΗ – 2ος όμιλος: Συνέχισαν με νίκες Αγία Βαρβάρα και Άγιος Δημήτριος – Άνετο τρίποντο για Ασήμι

Την ανοδική τους πορεία συνέχισαν Αγία Βαρβάρα και Άγιος Δημήτριος. Η ομάδα του Γιώργου Φιολιτάκη επιβλήθηκε με 3-1 στο ματς με τις Ασίτες και με αυτό το τρίποντο πέρασε στην 3η θέση της βαθμολογίας. Ο Άγιος Δημήτριος επικράτησε με 3-2 του Κεραυνού στο Ατσαλένιου για να πάρει ακόμα μία νίκη.

Το πρωτοπόροι Ασήμι επέστρεψε εμφατικά στις νίκες περνώντας με 1-6 από την έδρα των Καναριών.

Β1 ΕΠΣΗ : 17Χ17 η Χαραυγή

Η Χαραυγή πήρε ακόμα μία νίκη επικρατώντας με 5-2 των Δαφνών για να συνεχίσει το απόλυτο στο φετινό πρωτάθλημα.

Β2 ΕΠΣΗ: Νικητής ο Ερμής στο ντέρμπι πιτσιρικάδων

Ο Ερμής Ατσαλένίου ήταν ο νικητής στο ντέρμπι πιτσιρικάδων, επικρατώντας με 1-2 στην έδρα της Δόξας Ηρακλείου.