Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Τύλισος και Δαμάστα

Ένα δυνατό παιχνίδι διεξήχθη στην Τύλισο, με την ομώνυμη ομάδα να έρχεται ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Δαμάστα, σε ένα σκορ που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”352410″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”352410″]

Ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, με εξαιρετικό ρυθμό σε όλη τη διάρκεια του, με τις δύο ομάδες να έρχονται ισόπαλες χωρίς τέρματα, δημιουργώντας εκατέρωθεν αρκετές φάσεις. Το πρώτο ημίχρονο, ήταν σε γενικές γραμμές μοιρασμένο, με τις δύο ομάδες να έχουν τις στιγμές τους και την Δαμάστα μεγαλύτερες ευκαιρίες, με χαρακτηριστικότερες του Κατσαρού και του Κόκκινου Γιάννη.

Στην επανάληψη, η Δαμάστα είχε περισσότερη ώρα την μπάλα στη κατοχή της, έχοντας ευκαιρίες με τους Ζερβάκη, Κόκκινο Ανδρέα, Ρουμπάκη και Κωστάκη, ενώ η Τύλισος έχασε και αυτή σημαντικές φάσεις με τους Αμαραντίδη, Μανιούδη και Κοσμαδάκη, με το 0-0 να μένει μέχρι το τέλος, σε ένα αποτέλεσμα που αδικεί τις δύο ομάδες, που άξιζαν τουλάχιστον ένα γκολ με βάση την απόδοση τους.