Ανώτερες οι Μοίρες, 3-1 το Ασήμι

Παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο κατά διαστήματα, οι Μοίρες επιβλήθηκαν με 3-1 στην έδρα του Ασημίου.

Παρότι το Ασήμι μπήκε πιο δυνατά και πήρε προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ του Μηναδάκη, οι Μοίρες ήταν κυρίαρχες στο υπόλοιπο του αγώνα, επιβάλλοντας το δικό τους ρυθμό και χάνοντας πολλές ευκαιρίες.

Η ισοφάριση ήρθε από τον Χατζάκη, ο οποίος πήρε το ριμπάουντ από σουτ του Καργάκη και έκανε το 1-1. Στη συνέχεια η ομάδα του Χρήστου Ορφανουδάκη είχε δοκάρι με φάουλ του Ηλιάκη και άλλες καλές στιγμές.

Στην επανάληψη δύο γκολ του Γιώργου Παπαδάκη (Μαυρίδη) έκριναν την αναμέτρηση υπέρ των Μοιρών, που σε ακόμα ένα φιλικό έδειξαν εξαιρετικά στοιχεία. Το Ασήμι κρατάει την εικόνα του πρώτου μέρους, πάνω στην οποία θέλει να χτίσει για τη συνέχεια.

Ασήμι: Δαμιανάκης, Φωτάκης, Αβανίδης, Ξαγοραράκης, Αντωνάκης, Σφακιανάκης, Χασουράκης, Μπέρκης, Βαρδάκης, Μηναδάκης, Γιοτοπούλι

Έπαιξαν και οι: Αντωνάκης Ευ., Πρίφτης, Ντομπρονίκου, Δασκαλάκης, Σφακιανάκης

Μοίρες: Δανδάλης, Φανουράκης, Τραορέ, Χαλκιαδάκης, Πολυμερίδης, Καργάκης Αλ., Τσακάνι, Μεντουδάκης, Ηλιάκης, Παπαδάκης Γ. (Μαυρίδης), Χατζάκης

Έπαιξαν και οι: Δασκαλάκης, Παπαδομανωλάκης, Χριστοδουλάκης, Ζεάκης, Καρταλιαννάκης, Ζωγραφάκης, Σκαπέρδας, Σκουτέλης, Σφυριδάκης