«Διπλό» με «Κέγια» και Φιράνι για Δία

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΠΣΗ, πανηγύρισε ο Δίας, που επικράτησε στις Αρχάνες 1-2 του Γιούχτα 2010 στο παιχνίδι που διεξήχθη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

[jsCumatchshrtMatchDetails match_id =”221649″]

[jsCumatchshrtMatchAnalytics match_id =”221649″]

Στην… πρεμιέρα, ο Δίας δεν αγωνίστηκε καθώς το παιχνίδι του είχε αναβληθεί, ενώ στη πρώτη του επίσημη φετινή εμφάνιση, κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη, κερδίζοντας και τους πρώτους του τρεις βαθμούς.

Ο Κεγιαδάκης στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, με ψηλοκρεμαστό σουτ έκανε το 0-1, για να διπλασιάσει τα τέρματα του Δία ο Φιράνι με φοβερό γκολ από το ύψος της περιοχής στο 87’. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 με κεφαλιά του Μυζίρι ένα λεπτό αργότερα, ενώ είχαν χάσει μεγάλη ευκαιρία νωρίτερα, όταν ο Μπανασάκης απέκρουσε το πέναλτι του Ντολακάι.