«Εξάσφαιρα» Κανάρια κόντρα στη Ροδιά

Μία σπουδαία νίκη πέτυχαν τα Κανάρια κόντρα στη Ροδιά για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τα Κανάρια καθώς μόλις στο 1ο λεπτό ο Πάπα με εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Χαλκιολάκη και έκανε το 1-0!

Μάλιστα οι «κιτρινόμαυροι» στο 33΄ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Νίκο Βασιλάκη, ενώ ο Παντερμαράκης στο 40΄ έκανε το 3-0 το οποίο ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους!

Στην επανάληψη οι «κιτρινόμαυροι» δεν έβγαλαν το πόδι από το γκάζι και στο 52΄ έφτασαν σε τέταρτο γκολ με κεφαλιά του Πασπαράκη μετά από κόρνερ.

Στο 62΄ ο Κτιστάκης κρέμασε τον τερματοφύλακα για το 5-0, πριν ο Δεληγιαννίδης μειώσει προσωρινά για τη Ροδιά σε 5-1!

Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Κτιστάκης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στον αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί ότι το παιχνίδι επισκιάστηκε από το σοβαρό τραυματισμό του Βαμβουκάκη ο οποίος υπέστη σοβαρή κάκωση στην κνήμη και αποχώρησε τραυματίας, ενώ μεταφέρθηκε άμεσα στο νοσοκομείο.

Κανάρια: Παπαδάκης, Βασιλειαδης, Μαυροειδής, Διγενής, Βασιλάκης Ν., Κατσιαβούνης, Πάπα, Βασιλάκης Μ., Κατσούρι, Παντερμαράκης, Πασπαράκης

Ροδιά: Χαλκιολάκης, Πετούσης, Βαμβουκάκης, Λειβαδίτης, Λεβεντάκης, Οικονόμου, Κότσι, Δεληγιαννίδης, Μπλεμένος, Σταματάκης, Μαραυγάκης