Άνετη επικράτηση για τον Κεραυνό

Η ομάδα του Ατσαλένιου επικράτησε 0-4 του Πήγασου και επέστρεψε στις επιτυχίες.

Ο Κεραυνός δε συνάντησε ιδιαίτερα προβλήματα και πήρε τη νίκη, που τον διατήρησε μόνο δεύτερο. Οι «πράσινοι» μπόρεσαν στο πρώτο ημίχρονο να πάρουν ένα καλό προβάδισμα.

Στο 11’ ο Κυτσύκου πέτυχε το 0-1, ενώ στο 29’ ο Γιακουμάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-2. Στο 70’ ο ίδιος παίκτης με πέναλτι σημείωσε το 0-3, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Ξημεράκης διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Πήγασος: Σκουραδάκης, Χατίγια, Καταρτζής Θ. (76’ Καούκης), Κυριακάκης, Κενδριστάκης, Μπουμπάκης, Αγγέλης, Τσουγκράνης, Χριστοφής (90’ Καμπουράκης), Καταρτζής Μ., Μουσταφά (51’ Φαιδρός).

Κεραυνός: Θαλασσινός, Δασκαλάκης (80’ Ραπανάκης), Βασιλάκης, Αμανάκης, Κουλτζής (46΄Χριστοδουλάκης), Γωνιανάκης (46’ Παπαδάκης), Κυτσύκου, Τσιμινικάκης, Γιακουμάκης, Μπέης (85’  Χατζηνικολάκης), Κυπραίος (75’ Ξημεράκης).