Κόλλησαν στο μηδέν Κόρακας και Δαφνές

Σε ένα παιχνίδι που έλλειπε μόνο το γκολ Κόρακας και Δαφνές έμειναν στο 0-0 στην πρεμιέρα της Β2 ΕΠΣΗ.

Στο πρώτο ημίχρονο οι Δαφνές είχαν την κατοχή της μπάλας προσπαθώντας να απειλήσει την εστία των γηπεδούχων, ωστόσο οι ευκαιρίες των Τζωρακοελευθεράκη, Καλαϊτζάκη δεν βρήκαν στόχο.

Παράλληλα οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Δαριβιανάκη σε χαμένο τετ α τετ με αποτέλεσμα το 0-0 να μείνει μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Δαφνές ήταν που είχαν τον πλήρη έλεγχο της αναμέτρησης σπαταλώντας ευκαιρίες με αποκορύφωμα τα τρία δοκάρια των Δραγαντή και Νικολάου με τον δεύτερο να «σημαδεύει» δύο φορές το δοκάρι.

Από την άλλη ο Κόρακας έχασε μια σημαντική ευκαιρία με ον Κουριδάκη. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και έτσι οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από ένα βαθμό στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ΕΠΣΗ.

Κόρακας: Φραγκιαδάκης, Σμαραγδάκης, Νικολακάκης, Μουσάκου, Ρινακάκης, Τσακιράκης, Κουτσάκης, Δαριβιανάκης, Φιντικάκης, Φισέκου, Μελετάκης.

Δαφνές: Γιαννακουδάκης Ν., Παπαδάκης, Τσακαλάκης, Αργυρούδης, Πατεράκης, Φάρσαρης, Καλαϊτζάκης, Τζωρακοελευθεράκης, Δαργαντής, Καρτσώνης.