![](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2023/12/doxa-irakleioy-koynavoi-09-12-2023-5.jpg)
Δίχως να συναντήσουν πρόβλημα οι Κουνάβοι επιβλήθηκαν εύκολα με 6-1 του Τηγανίτη στο Λίντο για την 25η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ.
Στατιστικά παίκτη
5' | ![]() |
Παπαβασιλείου Χριστόφορος | ||
30' | ![]() |
Κακουλάκης Γεώργιος | ||
52' | ![]() |
Κακουλάκης Γεώργιος | ||
Τσαμπαζής Βασίλειος | ![]() |
56' | ||
62' | ![]() |
Καρούζος Μαθιουδάκης Ελευθέριος | ||
85' | ![]() |
Κακουλάκης Γεώργιος | ||
91' | ![]() |
Μαυρόπουλος Φανούριος |
ADVERTISING
Ζωντανές κράτησαν -τις λίγες η αλήθεια είναι- ελπίδες του για τον τίτλο οι Κουνάβοι που επικράτησαν με χαρακτηριστική ευκολία του Τηγανίτη, ο οποίος όπως σε όλα τα παιχνίδια αγωνίστηκε για να ευχαριστηθεί το ποδόσφαιρο.
Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 5ο λεπτό με τον Παπαβασιλείου, ενώ λίγο μετά ο Τσαρσιταλίδης σημάδεψε το δοκάρι. Το δεύτερο τέρμα των Κουνάβων ήρθε στο 30′ με τον Κακουλάκη, έναν παίκτη που βρέθηκε σε σπουδαία μέρα, αφού στο 52′ έκανε το 0-3.
Ο Τηγανίτης μπόρεσε να βρει ένα γκολ στο 56′ με ωραία προσπάθεια του Τσαμπαζή, όμως δεν μπόρεσε να ξαναμπεί στο ματς, καθώς γρήγορα ο Καρούζος αποκατέστησε τη διαφορά των τριών τερμάτων, κάνοντας το 1-4 στο 62′.
ADVERTISING
Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο τελευταίο κομμάτι της αναμέτρησης, με του Κακουλάκη να πετυχαίνει χατ τρικ στο 85′ και τον Μαυρόπουλο να διαμορφώνει το 1-6, λίγα δευτερόλεπτα πριν το τελευταία σφύριγμα.
Έτσι οι Κουνάβοι μείωσαν, έστω και προσωρινά, στους τρεις τους βαθμούς της διαφοράς από τον Μαραθώνα, τον οποίο αντιμετωπίζουν την επόμενη αγωνιστική.
![ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/tiganitis-logo-150x150.png)
![ΚΟΥΝΑΒΟΙ ΚΟΥΝΑΒΟΙ](https://grandsport.gr/wp-content/uploads/2020/09/kounavoi-logo-150x150.png)
Αρχικές συνθέσεις
Αλλαγές