ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ – ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ

03/03/2024 11:30
18η αγωνιστική - Β2 ΕΠΣΗ - 2023-24

• Τελικό 0-3
  • 86' Τρίτο γκολ για τον Μαραθώνα! Ο Ιωσήφ Χαραλαμπάκης με μία απίθανη ατομική ενέργεια, διασχίζοντας όλο το γήπεδο, προσπερνώντας όποιον βρήκε μπροστά του και με ξαφνικό δυνατό μακρινό σουτ, έκανε το 0-3!
  • 75' Ο Βατσινάς με ωραία πάσα βγάζει τον Λεμονάκη σε τετ α τετ, αλλά το πλασέ του τελευταίου δεν είναι καλό και περνάει άουτ.
  • 62' Βγαίνει απο τα δεξιά ωραία ο Στρατηγάκη, κάνει το διαγώνιο σουτ, τρομερή απόκρουση του Λούρο με την μπάλα να βγαίνει κόρνερ έχοντας βρει και στο οριζόντιο δοκάρι.
  • 56' Κλέψιμο Βαμβουκάκη, συνεργασία με Γωνιανάκη, σουτ του πρώτου, ο Λούρος μπλοκάρει σταθερά.
  • Πολύ καλή στιγμή για τον Μαραθώνα, ο Λούρος λέει "όχι" σε τετ α τετ του Γωνιανάκη!
  • Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
  • Ημίχρονο 0-2.
  • 36' Μακρινό σουτ του Στρατηγάκη, πέρασε άουτ.
  • 34' Μετά από κόρνερ και κεφαλιά Λάμα, ο Στ. Χαραλαμπάκης δεν καταφέρνει να σκοράρει απο κοντά.
  • 31' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στρατηγάκη, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 25' Γκολ για τον Μαραθώνα! Ο Λάμας βρίσκει ωραία τον Σταματάκη στη πλάτη της άμυνας, παίζουν το ένα-δύο και ο Λάμας με ωραίο φαλτσαριστό πλασέ στην απέναντι γωνία, κάνει το 0-2.
  • Παρά το γρήγορο γκολ του Μαραθώνα, το Μαρτινέγκο είναι καλύτερο στο πρώτο τέταρτο, έχοντας την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων.
  • 10' Ο Ελ Γιαχαούι με ωραία κάθετη προς τον Χαρωνίτη, έδωσε την ευκαιρία στον νεαρό ποδοσφαιριστή να βγει τετ α τετ, αλλά η προσπάθεια του δεν βρήκε στόχο.
  • 6' Ο Βατσινάς βγήκε γρήγορα στην αντεπίθεση, έκανε δυνατό σουτ, αλλά πέρασε άουτ.
  • 4' Γκολ για τον Μαραθώνα! Μόλις στο 4ο λεπτό, μετά απο εκτέλεση κόρνερ Στρατηγάκη, ο Χουστουλάκης με δυνατή κεφαλιά έκανε το 0-1.