Με «τεσσάρα» κλείδωσε το πρωτάθλημα ο Μαραθώνας!

Ο Μαραθώνας κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Β2 ΕΠΣΗ επικρατώντας του Ηρακλή Νιπιδιτού εντός έδρας με 4-1 δύο στροφές πριν το φινάλε της χρονιάς.

21/04/2024 12:00
25η αγωνιστική - Β2 ΕΠΣΗ - 2023-24

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι παίρνοντας τον έλεγχο της αναμέτρησης με τον Στρατηγάκη να σκοράρει στο 16ο λεπτό γράφοντας το 1-0. Το γκολ αυτό έλυσε τα πόδια των παικτών του Μάκη Λυκούδη και στο 20′ ο πρώτος σκόρερ της ομάδας και της κατηγορίας Βατσινάς έγραψε το 2-0.

Λίγο πριν βγει το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 40′ ο Στρατηγάκης κλείδωσε τη νίκη για τους πρωτοπόρους σκοράροντας το δεύτερο προσωπικό του γκολ στην αναμέτρηση και το τρίτο συνολικά της ομάδας του.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε με τον Μαραθώνα να κάνει διαχείριση του υπέρ του 3-0 και τον Βατσινά να βρίσκει ξανά δίχτυα στο 60′ γράφοντας το 4-0. Ο Ηρακλής Νιπιδιτού το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 4-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.