ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΥΡΤΙΑΣ-ΠΟΡΟΣ

28/01/2023 18:30
Β2 ΕΠΣΗ - 11η αγωνιστική - 2022-23

• Ερμής Ατσαλένιου και Αστέρας Μυρτιάς Πόρος, αναμετρήθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου 28 Ιανουαρίου 2023 στο γήπεδο του ΠΟΑ, για την 11η αγωνιστική της Β2 ΕΠΣΗ, με τους γηπεδούχους να επικρατούν 4-1 με ανατροπή στο σκορ.
  • Στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 21’ με τον Γιώργο Κοτζιά, ενώ στο 40’ ο Νίκος Κοτζιάς ήταν αυτός που απείλησε εκ νέου την εστία του Ερμή, μη καταφέρνοντας όμως να βρει δίχτυα.
  • Στο 41’, μετά από συνεργασία Νίκου και Γιώργου Κοτζιά, ο πρώτος με γυριστό έκανε το 0-1 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.
  • Στην επανάληψη, ο Ερμής μπήκε αποφασισμένος να σκοράρει και το κατάφερε στο 53’ όταν μετά από σέντρα του Καλογιαννάκη, ο Κωστάκης με κεφαλιά έκανε το 1-1.
  • Έξι λεπτά αργότερα, ο Κωστάκης «πάσαρε» για τον Στέφανο Καλογιαννάκη που με πλασέ έκανε το 2-1 και το 3-1 ήρθε στο 69’ μετά από πάσα του Μουτσάκη, ο Κωστάκης με πλασέ και το 2ο προσωπικό του τέρμα.
  • Ο Αστέρας από το 70’ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε ο Νίκος Κοτζιάς με δεύτερη κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία.
  • Στο 86’ μετά από πάσα του Φίλιππου Καλογιαννάκη, ο Βιτώρος με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Χρηστάκης με απίθανο γκολ, με μακρινό σουτ έξω από τη περιοχή που κατέληξε στο «Γ» της εστίας, έκανε το 5-1.