ΙΩΝΙΚΟΣ – ΓΙΟΥΧΤΑΣ

03/03/2024 14:00
Super League 2 2023/24 - 21η αγωνιστική

67' KOKKINH Μπουτσάκης Γιάννης

• Μπαίνουμε στο 90'!
  • 78’ Σέντρα από τον Σαλίνα, ο Ντάουντα με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι.
  • 67' Με 10 συνεχίζει ο Γιούχτας λόγω αποβολής του Μπουτσάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
  • 61’ Ο Ιωνικός κερδίζει πέναλτι. Ο Θεοδωράκης ανέτρεψε τον Rodrigues με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Dauda ανέλαβε την εκτέλεση, με τον Πρινιωτάκη να πέφτει σωστά και να αποκρούει στην δεξιά πλευρά.
  • 58’ Ο Αλεξόπουλος πατάει επικίνδυνα περιοχή, απ’ τα αριστερά κάνει το γύρισμα με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
  • 50’ Επικίνδυνο γέμισμα από τον Κωστανάσιο, ο Γκέλιος μπλοκάρει.
  • Σέντρα στο δεύτερο μέρος!
  • Ημίχρονο στη Νίκαια, 0-0!
  • 44’ Σπουδαία επέμβαση από τον Πρινιωτάκη, σε σουτ του Γκίνη από το ύψος της μικρής περιοχής.
  • 25’ Εκτέλεση φάουλ απο τον Τασούλη, ο Goncalves με σκαστή κεφαλιά στέλνει την μπάλα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι.
  • 20’ Σουτ από τον Ντάουντα έξω απ’ την περιοχή, ο Πρινιωτάκης αποκρούει και διώχνει την μπάλα σε κόρνερ. Στην συνέχεια, ο ίδιος παίκτης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα χέρια του Πρινιωτάκη και πάλι.
  • 19’ Μακρινό σουτ από τον Γκονσάλεβες, η μπάλα ψηλά άουτ.
  • 0-0 μέχρι στιγμής στα πρώτα 20 λεπτά.
  • 14’ Καλές προϋποθέσεις αντεπίθεσης για τον Γιούχτα, με τον Μπουτσάκη να σπάει ωραία την μπάλα στον Κωστανάσιο, ο οποιος δεν προλαβαίνει να εκμεταλλευτεί την μπαλιά και χάνει την ευκαιρία να τελειώσει την φάση.