ΓΙΟΥΧΤΑΣ – ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ

10/03/2024 14:00
Super League 2 2023/24 - 22η αγωνιστική

• Τελικό 1-0.
  • 93' Νέα κεφαλιά του Ούλμανεν και πάλι άουτ η μπάλα.
  • Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
  • 88' Σέντρα απο τα δεξιά, πλασέ στη κίνηση του Ούλμανεν, μπλόκαρε ο Πρινιωτάκης.
  • 86' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Τηλυκράτη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ζάμπου, όμως η προσπάθειά του ήταν αρκετά άστοχη.
  • 82' Κεφαλιά του Τερζί Εβγκένι, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 81' Σουτ του Νοικοκυράκη, ήταν αρκετά άστοχο.
  • 78’ Φωνές από τους φιλοξενούμενους για χέρι αμυντικού του Γιούχτα εντός περιοχής, μετά από στατική φάση και κεφαλιά του Ουλμάνεν, με τον Σιδηρόπουλο να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.
  • 69' Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει ο Γιούχτας, καθώς ο Πολυχρόνης αντικρίζει τη 2η κίτρινη κάρτα και αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες!
  • 48’ Εκτέλεση φάουλ Νοικοκυράκη, προβολή του Τζανή, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.
  • 47' Πολύ καλή στιγμή για τον Γιούχτα! Ο Μπρους σούταρε, ο τερματοφύλακας έδιωξε και στην επαναφορά ο Κωστανάσιος δεν βρήκε στόχο!
  • Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
  • Δύο αλλαγές για τον Τηλυκράτη στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
  • Ημίχρονο στις Αρχάνες 1-0
  • Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος, έχουμε μπει στις καθυστερήσεις.
  • 40' Καλή στιγμή για τον Γιούχτα! Ο Αλεξόπουλος απο διαγώνια θέση, έκανε το σουτ, αλλά πέρασε ελάχιστα άουτ.
  • 32’ Ο Ζδράβος πέρασε ωραία τη μπάλα μέσα στη περιοχή προς τον Μπελεβώνη, όμως η υποδοχή του τελευταίου δεν ήταν καλή και έδωσε τη δυνατότητα στον Πρινιωτάκη να βγει και να μαζέψει.
  • 30' Μισή ώρα παιχνιδιού, με τον Γιούχτα να κάνει διαχείριση του παιχνιδιού αλλά και του υπέρ του σκορ, ενώ την ίδια ώρα, ο Τηλυκράτης ψάχνει διαδρόμους για να επιτεθεί, μη μπορώντας όμως να το πετύχει με αξιώσεις.
  • Δείτε εικόνες απο τους πανηγυρισμούς των παικτών του Γιούχτα
  • 17’ Φάση διαρκείας στα «καρέ» του Γιούχτα, με διαδοχικά σουτ και τη μπάλα σαν… μπόουλινγκ να καταλήγει κόρνερ. Το κόρνερ εκτελέστηκε με τον Πρινιωτάκη να βγαίνει και να «καθαρίζει» τη φάση.
  • 15' ΓΚΟΛ για τον Γιούχτα! Μετά απο εκτέλεση κόρνερ του Νοικοκυράκη, ο Μπρους με δυνατή κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο παιχνίδι!
  • 13’ Το κόρνερ εκτελέστηκε, αλλά και πάλι ήταν ανεκμετάλλευτο
  • 12’ Ωραία ανάπτυξη από τα δεξιά του Γιούχτα, ο Κωστανάσιος σούταρε από καλή θέση, όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
  • Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο παιχνιδιού, χωρίς κάτι αξιόλογο επιθετικά απο τις δύο ομάδες.
  • 6’ Ωραία ενέργεια του Φοφανά, έκοψε τη μπάλα στη περιοχή στον Ζαμπού, ο τελευταίος όμως έκανε κακό τελείωμα και έστειλε τη μπάλα άουτ.
  • 2’ Πρώτο κόρνερ για τον Γιούχτα, εκτελέστηκε, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
  • 1' Σέντρα στο παιχνίδι!
  • Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα, καθώς υπάρχει πρόβλημα στην μία απο τις δύο εστίες.
  • Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο, κάτω απο αποθέωση των φίλων του Γιούχτα, οι οποίοι έχουν κατακλύσει το γήπεδο των Αρχανών.
  • Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα των δύο ομάδων, επέστρεψαν στα αποδυτήρια και σε λίγα λεπτά αναμένεται να κάνουν την είσοδό τους για την έναρξη του σημαντικού αυτού παιχνιδιού.
  • Οι δύο ομάδες έχουν ήδη βγει για προθέρμανση.