ΚΗΦΙΣΙΑ – ΟΦΙ

10/12/2022 13:45
Super League 2 - 6η αγωνιστική

Μαζουλουξής Κυριάκος ΓΚΟΛ 97'

• Στα πρώτα είκοσι λεπτά της αναμέτρησης δεν έχει σημειωθεί κάτι αξιοσημείωτο μέχρι στιγμης, με τον ΟΦΙ να μην κινδυνεύει και να διατηρεί με άνεση το 0.
  • Πρώτη καλή στιγμή για τον ΟΦΙ στο 22', με τον Μηλιώτη να κάνει τη σέντρα - σουτ από τα δεξιά και την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι!
  • Δύο λεπτά μετά το δοκάρι του ΟΦΙ, οι κρητικοί αγγίζουν το 0-1, με τον Μηλιώτη να βγάζει σε τετ α τετ τον Αντερέγκεν, με τον Αργεντίνο να κάνει το σουτ και τον κίπερ των γηπεδούχων να σώζει με τα πόδια!
  • Η Κηφισιά έχει τη πρωτοβουλία στη συμπλήρωση των πρώτων σαράντα λεπτών, με τον Ταλάλ να απειλεί με μια απευθείας εκτέλεση φάουλ, με τη μπάλα να περνάει εκτός.
  • Σέντρα Αντερέγκεν, κεφαλιά Μούλερ, μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων στο 44'.
  • Ημίχρονο, με την Κηφισιά και τον ΟΦΙ να είναι ισόπαλοι χωρίς τέρματα.
  • Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΙ στο 53', με τον Αντερέγκεν να βγαίνει από τα δεξιά, να κάνει τη ντρίπλα σε αμυντικό να κάνει το σουτ, με τον Αναγνωστόπουλο να αποκρούει σωτήρια, στην επαναφορά έκανε εκ νέου το σουτ, με τον Βαφέα να βάζει τη κόντρα και τη μπάλα να περνάει κόρνερ.
  • Απίστευτη ευκαιρία για την Κηφισιά στο 85', με τον Καλλέργη να αποφεύγει τον αντίπαλο του από τα δεξιά, να κάνει τη σέντρα, η μπάλα καταλήγει στο δοκάρι, στην επαναφορά ο Τετέι από τη μικρή περιοχή, έστειλε εκ νέου τη μπάλα στο δοκάρι!
  • Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Καλλέργης πήρε τη κεφαλιά, με τον Κυρίτση να μπλοκάρει.
  • Στο 92' ο Καλλέργης έκανε τη σέντρα, ο Τέτει πήρε τη κεφαλιά, από τη μικρή περιοχή, η μπάλα πήρε ύψος με τον τερματοφύλακα του ΟΦΙ να μπλοκάρει.
  • Ο Ποζατζίδης εκτέλεσε το φάουλ, με τον Μαζουλουξή με κεφαλιά να χαρίζει τη νίκη στους γηπεδούχους!
  • Όπως φαίνεται χαρακτηριστικά από την κάμερα της ΕΡΤ, ο σκόρερ είναι καθαρά οφσάιντ.