22/11/2023 18:00
2η φάση - Κύπελλο ΕΠΣΗ - 2023-24

• Το ματς
  • ΤΕΛΟΣ! ΛΙΝΤΟ - ΑΣΗΜΙ 2-3!
  • 120' Κεφαλιά Προβυδάκη, μπλόκαρε ο Δαμιανάκης!
  • Πλησιάζουμε στο τέλος, η αγωνία στο κατακόρυφο!
  • 110 Διπλή χαμένη ευκαιρία με τον Ορφανουδάκη και τις δύο απέκρουσε ο εξαιρετικός Δαμιανάκης!
  • ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ!
  • ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΠΑΡΑΤΑΣΗΣ!
  • 105' το Λίντο ζήτησε πέναλτι, «παίζεται» λέει ο ρέφερι.
  • Το εκτελεί ο ίδιος και 2-3!
  • 94' Πέναλτι για το Ασήμι! Το κέρδισε ο Πρίφτης!
  • ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!
  • ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ, ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!
  • Μπήκαμε στο 90'.
  • 88’ γύρισμα Προβυδάκη, ο Μακράκης έβαλε προβολή, παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ, ο Δαμιανάκης σε σωστή θέση, έδιωξε.
  • 73' Νέα μεγάλη επέμβαση από τον Ντάγκινη, με τον Χατζάκη να εκτελεί το φάουλ, τον Ξαγοραράκη να παίρνει τη κεφαλιά και τον τερματοφύλακα του Λίντο να διώχνει με τα πόδια!
  • 67' Τεράστια ευκαιρία για το Ασήμι, ο Πρίφτης βρέθηκε απέναντι από τον Ντάγκινη, με τον δεύτερο να κρατάει το 2-2!
  • 59’ Σουτ Μαύρη εντυπωσιακή επέμβαση από Δαμιανάκη.
  • 53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΗΜΙ! Ο Χατζάκης εκτέλεσε το φάουλ, ο Ξαγοραράκης έκανε τη προβολή και έγινε το 2-2!
  • 49’ Σέντρα Αβανίδη, κεφάλια Ρεμούνδου λίγο άουτ.
  • 47’ Τεράστια ευκαιρία για Λίντο με τον Μαυρή να αστοχεί από την μικρή περιοχή μετά από γύρισμα!
  • Σέντρα στο δεύτερο μέρος χωρίς αλλαγές!
  • Ημίχρονο στο Λίντο! Λίντο - Ασήμι 2-1!
  • 45’ απίθανη επέμβαση Δαμιανάκη εξ' επαφής, σε προσπάθεια του Παπάζογλου.
  • 44’ σωτηρία επέμβαση Αδαμάκη σε σουτ Ψωμά.
  • 40’ τετ α τετ Ρεμούνδου μετά από μπαλιά Μήτρου, αστόχησε.
  • 27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΝΤΟ! Ο Ορφανουδάκης κέρδισε πέναλτι, το ανέλαβε ο ίδιος, ευστόχησε και «γράφει» το 2-1!
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΗΜΙ στο 21': Ωραία βαθιά μπαλιά από Χατζάκη σε Ψωμά, αυτός έκοψε και ο Ρεμούνδος με διπλή προσπάθεια κάνει το γκολ για το 1-1!
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΝΤΟ στο 13'! Μετά από φάουλ και αναμπουμπούλα στην περιοχή του ασημιού, ο Φρέσκος από την γραμμή πάνω, έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!
  • 11’ σέντρα από Νταγκινη κάπου βρήκε, λίγο έξω, κόρνερ. Στην συνέχεια της φάσης και την εκτέλεση κόρνερ, ο Παπάζογλου πήρε κεφάλια, μπλόκαρε το τέρμα.
  • 2’ μεγάλη ευκαιρία για Ασήμι. Χασουράκης κάθετα στον Χατζηκωνσταντίνου, αυτός πλάσαρε, ο τερματοφύλακας με τα πόδια σε κόρνερ.