26/04/2023 16:30
5η φάση - 2022-23

• Αντίστροφη μέτρηση για το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε Γιούχτα και Αλμυρό, που θα κριθεί το τελευταίο εισιτήριο για το Final Four του Κυπέλλου.
  • ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!
  • 4' Έχει μπει πιο δυνατά στο παιχνίδι ο Αλμυρός, ο οποίος είχε και τη πρώτη στιγμή του αγώνα, με ένα μακρινό σουτ του Φραγκουλάκη να περνάει άουτ.
  • Τίποτα το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι.
  • 18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αλμυρό, με τον Κοιλιάρα να κάνει ωραία προσπάθεια, να κάνει τη πάσα στον Αρσενίδη, ο οποίος από τα αριστερά της μικρής περιοχής, δεν βρήκε καλά τη μπάλα για να την στείλει στα δίχτυα.
  • 20' Δυνατό σουτ του Κατσικοκέρη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
  • 24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ: Σέντρα του Αζίζι, καταπληκτικό τελείωμα του Δασκαλάκη και 1-0 για τον Γιούχτα!
  • 27' ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ: Μετά από συρτή σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από το Αζίζι, με τον Γκίνη ανενόχλητος να κάνει το 2-0 για τους Αρχανιώτες!
  • 29' Μετά από ωραία ανάπτυξη του Αλμυρού, ο Αρσενίδης βρέθηκε από τα δεξιά απέναντι από τον Κόλλια, ωστόσο ο κίπερ των γηπεδούχων κράτησε το μηδέν με σπουδαία επέμβαση.
  • 30' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πιερζιάκομι, η μπάλα πέρασε ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του Κόλλια.
  • 35' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ!
  • 36'Χαμένο πέναλτι ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Φραγκουλάκης ανέλαβε την εκτέλεση, ο Κόλλιας έπεσε στην αριστερή του γωνία, στην επαναφορά νέο σουτ του Φραγκουλάκη, η μπάλα ψηλά άουτ! Μένει το 2-0!
  • 41' ΝΕΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ, το έκανε ο Κόλλιας στον Πιερτζιάκομι! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κατσοκοκέρης που μειώνει για τον Αλμυρό!
  • ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ!
  • ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ!
  • Διακοπή έχουμε στο παιχνίδι, λόγω τραυματισμού του Γιαλούση μετά από διεκδίκηση.
  • Συνέχεια στο παιχνίδι, όλα καλά με τον Γιαλούση, ο οποίος καταχειροκροτήθηκε από τον κόσμο της ομάδας και αντικαταστάθηκε στο 50' από τον Τζανή.
  • 60' Έχει πέσει ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής.
  • 62' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ψαρρά, μπλόκαρε ο Χανιωτάκης.
  • 63' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κόλλια.
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ: Τρομερή ενέργεια Φραγκουλάκη, σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Κατσικοκέρη και 2-2!
  • 79' Πιέζει ο Αλμυρός για το προβάδισμα, με τον Κοιλιάρα να εκτελεί ένα φάουλ και τη μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ.
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ: Μετά από φάση διαρκείας, ο Κοντογιάννης προσπάθησε να διώξει, με τον Κατσικοκέρη να... καραδοκεί, με τη μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα σε προσπάθεια του να διώξει. Απίστευτη ανατροπή για τους «πορτοκαλί».
  • 96' Μοναδική ευκαιρία για τον Γιούχτα, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ, ανενόχλητος από τη μικρή περιοχή στη κίνηση, έστειλε τη μπάλα άουτ!
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ! ΑΠΙΘΑΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ, τρομερή μπαλιά Τζανή, ο Γελαδάρης με υποδειγματικό πλασέ έκανε το 3-3! Έντονες διαμαρτυρίες του Αλμυρού για οσφάιντ στον σκόρερ.
  • ΤΕΛΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑ, ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΝΕΣ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΡ ΣΤΟ 3-3!
  • ΞΕΚΙΝΗΣΕ Η ΠΑΡΑΤΑΣΗ!
  • ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ, Ο Ροβίθης με σουτ κάνει το 4-3! ΑΠΙΘΑΝΟ ΜΑΤΣ!
  • Στο 95' ωραία ενέργεια Ροβίθη, εκείνος πάτησε στον Δωματά, ο οποίος με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα άουτ.
  • 100' Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Θεοδωράκης πήρε τη κεφαλιά, με τη μπάλα να περνάει άουτ.
  • 102' ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΜΥΡΟ. Μακρινό σουτ του Λεόν, η μπάλα σκάει μπροστά στο Κόλλια, ο οποίος την ακουμπάει και την στέλνει στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά ο Κοιλιάρας σκοράρει με κεφαλιά, όμως το γκολ του ακυρώνεται ως οφσάιντ.
  • ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΠΑΡΑΤΑΣΗ
  • ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕΡΟΣ
  • Βρισκόμαστε στο 110' πάντα στο 4-3 ο Γιούχτας!
  • Ο Αλμυρός προσπαθεί, ωστόσο ο Γιούχτας αμύνεται εξαιρετικά.
  • 112' Τεράστια ευκαιρία για τον Γιούχτα, με τον Ροβίθη να κάνει το σουτ από πλεονεκτική θέση και ανενόχλητος και τον Χανιωτάκη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ!
  • ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ 115΄'.
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΙΟΥΧΤΑ! Ο Δωματάς με απίθανο σουτ κάνει το 5-3, σφραγίζοντας τη πρόκριση στον Γιούχτα στο ματς της χρονιάς!