08/04/2023 16:00
Γ Εθνική - 5ος όμιλος - 23η αγωνιστική 2022-23

Στατιστικά παίκτη

Μηνάς Περικλής ΓΚΟΛ 64'
    70' ΓΚΟΛ Κατσικοκέρης Νίκος

• 1' Σέντρα στο παιχνίδι με τον Αλμυρό να έχει την πρώτη σέντρα.
  • Δύο κόρνερ ανεκμετάλλευτα τα πρώτα λεπτά για τις δύο ομάδες, ένα για κάθε ομάδα.
  • 13' Σημαντική στιγμή για τον Αλμυρό να προηγηθεί όταν μετά από τρομερή μπαλιά του Πιερτζιάκομι, ο Κατσικοκέρης απο θέση τετ α τετ σούταρε, αλλά ο Γιαγκιόζης με το πόδι απομάκρυνε.
  • 14' Σουτ Φραγκουλάκη απο πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 16' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΟΑΝ, στη θέση του Κίτου, πέρασε ο Ζέλιος.
  • Μισή ώρα παιχνιδιού στον Άγιο Νικόλαο, με τον Αλμυρό να έχει την συντριπτική κατοχή, να έχει δημιουργήσει και τη σημαντικότερη στιγμή στο παιχνίδι, ενώ απο την άλλη ο ΑΟΑΝ, δείχνει πιο επιφυλακτικός, να θέλει να προσέξει περισσότερο τα νώτα του και ψάχνει παράλληλα τις γρήγορες αντεπιθέσεις απο τα άκρα.
  • 38' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΑΝ με τον Νοκάι απο πλάγια θέση να πλασάρει στην απέναντι γωνία αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
  • Ημίχρονο 0-0.
  • Στο πρώτο μέρος, ο Αλμυρός είχε την συντριπτική κατοχή, αλλά η κάθε ομάδα είχε από μία καλή στιγμή και μοιραία ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ.
  • Μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του 2ου ημιχρόνου, καθώς υπήρχε φίλαθλος που ένιωσε αδιαθεσία και χρειάστηκε να κληθεί το ΕΚΑΒ για να μεταβεί στο εφημερεύον νοσοκομείο.
  • Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς αλλαγές.
  • 46' Δυνατό συρτό σουτ του Φραγκουλάκη, με διπλή προσπάθεια ο Γιαγκιόζης μπλόκαρε.
  • 50' Επικίνδυνο γύρισμα του Αγαπάκη μέσα απο τη περιοχή, τη τελευταία στιγμή έδιωξε ο Πιθαρούλης σε κόρνερ.
  • 52' Σουτ στη κίνηση μέσα απο τη περιοχή του Νοκάι, πέρασε ψηλά άουτ.
  • 58' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μηνά, η μπάλα στα χέρια του Χανιωτάκη.
  • 63' Πέναλτι για τον ΑΟΑΝ! Μετά απο μία φάση διαρκείας στα καρέ του Αλμυρού, υποδείχθηκε παράβαση-πέναλτι.
  • 64' Γκολ για τον ΑΟΑΝ! Ο Περικλής Μηνάς εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 1-0.
  • 69' Καλή στιγμή για τον Αλμυρό με τον Φυτόπουλο να σουτάρει με δύναμη μέσα απο τη περιοχή, αλλά ο Γιαγκιόζης σε ετοιμότητα απομακρύνει.
  • 70' ΓΚΟΛ για τον Αλμυρό! Ο Κατσικοκέρης απο κοντά με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.
  • Στη φάση του γκολ, ο Πιερτζιάκομι σούταρε έξω απο τη περιοχή, η μπάλα κόντραρε και πήρε περίεργη τροχιά, χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κατσικοκέρης απο κοντά με κεφαλιά έκανε το 1-1.
  • 90' Μετά απο εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη, ο Θεοδωράκης με κεφαλιά ανάγκασε τον Γιαγκιόζη σε μεγάλη επέμβαση.
  • Τελικό αποτέλεσμα: 1-1!