ΠΟΑ – ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ

04/02/2024 15:00
21η αγωνιστική - Γ Εθνική

Στατιστικά παίκτη

65' ΓΚΟΛ Λέκκας Νικόλας

• Με δέκα συνεχίζει ο ΠΟΑ από το 80' λόγω τραυματισμού του Κασσωτάκη.
  • Μοναδική ευκαιρία για τον ΠΟΑ στο 85', όταν η μπάλα έφτασε στη μικρή περιοχή στον Λουμπάκη, ο οποίος ανενόχλητος καθυστέρησε να σουτάρει και αμυντικός τον έκοψε. Στο 87' μεγάλη φάση για τον Ηλυσιακό, με τον Καλό, από τα αριστερά της μικρής περιοχής να κάνει το σουτ, σωτήρια ο Αργκιλέσι έβαλε την κόντρα.
  • 81' Ο Κράσι μέσα από τη περιοχή έκανε το σουτ, σπουδαία επέμβαση Καβουσάκη!
  • 79' Κεφαλιά Κερμενίδη, απίστευτη επέμβαση του Λέτσο!
  • Στο 77' τεράστια ευκαιρία για Ηλυσιακό, με τον Καλό μέσα από τη περιοχή να κάνει το σουτ, ελάχιστα άουτ.
  • δύο λεπτά αργότερα, ο Γιακουμάκης πήρε τη κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, μπλόκαρε ο Λέτσο.
  • 70' Σουτ του Ψαρρά, μπλόκαρε ο Λέτσο.
  • Γκολ για τον Ηλυσιακό στο 65'. Μετά από κόρνερ, στο δεύτερο δοκάρι ο Λέκκας με κεφαλιά έκανε το 0-1. Δεν πανηγύρισε το γκολ έχοντας αγωνιστεί στο παρελθόν στον ΠΟΑ.
  • 62' Φάουλ του Κερμενίδη από τα αριστερά, η μπάλα στρώθηκε στο ύψος της περιοχής στον Ζέλιο, ο οποίος έκανε το σουτ, ψηλά άουτ.
  • 60' Πρώτη φάση στο δεύτερο μέρος για τον Ηλυσιακό, με τον Κράσι έξω από τη περιοχή να δοκιμάζει το σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • Σέντρα στη επανάληψη!
  • ΗΜΙΧΡΟΝΟ στο Ατσαλένιο!
  • 41' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΟΑ, με τον Γιακουμάκη μετά από ωραία μπαλιά να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, έκανε το σουτ, η μπάλα κάπου κόντραρε, ο Καϊμακαμούδης πήρε το... ριμπάουντ, στη κίνηση έκανε το σουτ, έκοψε αμυντικός, στην επαναφορά ο Γιακουμακης ανάγκασε τον Λέτσο σε μεγάλη επέμβαση!
  • 25' Μακρινό σουτ του Αργκιλέσι, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 17' Νέο σουτ του Καραγιάννη έξω από την περιοχή, πέρασε άουτ.
  • 16' Ο Καραγιάννης από τα αριστερά μπήκε στη περιοχή, δοκίμασε ένα δυνατό σουτ, με τα πόδια ο Καβουσάκης.
  • 14' Πρώτη φάση για τον ΠΟΑ, όταν από εκτέλεση κόρνερ, ο Λουμπάκης πήρε τη κεφαλιά, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 6' Τεράστια ευκαιρία για τον Ηλυσιακό, με τον Καβουσάκη να μην συνεννοείται σε έξοδο του με αμυντικό του, του έφυγε η μπάλα από τα χέρια, με τον Λέκα υπό πίεση σε κενή εστία να στέλνει τη μπάλα άουτ.
  • Πάνω κάτω η μπάλα στο πρώτο πεντάλεπτο, χωρίς κάποια τελική μέχρι στιγμής.