ΕΠΙΣΚΟΠΗ – ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ

21/01/2024 15:00
19η αγωνιστική - Γ Εθνική

83' ΓΚΟΛ Αργκουέλο Οσβάλδο

• Τέλος στο ματς: Επισκοπή - Ερμής Ζωνιανών 0-1
  • 83' 0-1. Σέντρα του Ακουίλο, κεφαλιά του Αργκουέλο και γκολ για τον Ερμή Ζωνιωνάν
  • Δοκάρι για την Επισκοπή με τον Σαούλ να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά
  • 65'Μακρινό σουτ του Τσαμπουράκη, περνά πάνω από την εστία
  • 46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο
  • Ημίχρονο στο ντέρμπι με τις δύο ομάδες να είναι στο 0-0.
  • 37' Απίθανη ευκαιρία για την Επισκοπή, με τον Παναγάγια να πλασάρει μόνος του, όμως ο Δερμιτζάκης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
  • 34' Καλό σουτ στην κίνηση από τον Κάμερον μπλόκαρε ο Δερμιτζάκης.
  • 22' Σουτ Κουκούλη η μπάλα περνάει ψηλά πάνω από την εστία του Δερμιτζάκη.
  • 15' Νέα μεγάλη στιγμή για τον Ερμή. Ο Κεφαλούκος από διαγώνια θέση σούταρε με την μπάλα να περνάει άουτ.
  • 12' Μεγάλη ευκαιρία για τα Ζωνιανά! Ο Λίτσκας βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα της Επισκοπής, όμως δεν πλάσαρε σωστά.
  • Ξεκίνησε το παιχνίδι με ελεύθερο από τον Ερμή Ζωνιανών
  • Καλό μεσημέρι και καλή εβδομάδα σε όλους! Μετράμε αντίστροφα για την συνέχεια του παιχνιδιού.
  • Διακοπή στο παιχνίδι! Έχουν φύγει και οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Μικροένταση, με άπαντες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια. Στο 10ο λεπτό σταματάει το παιχνίδι και βλέπουμε αν συνεχιστεί...
  • Το παιχνίδι θυμίζει περισσότερο... πόλο παρά ποδόσφαιρο. Πάντως έχει πολλά νεύρα από τα πρώτα λεπτά, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να κάνει συστάσεις και στους δύο προπονητές.
  • 10' Πρώτη φάση για την Επισκοπή, με τον Κονανκάγια να εκτελεί ένα φάουλ, ο Κεφαλάς πήρε την κεφαλιά, η οποία πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
  • 6' Πρώτη... υποψία φάσης για τον Ερμή Ζωνιανών, όταν από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα έφτασε στο ύψος της περιοχής στον Λίτσκα, ο οποίος έκανε το γυριστό, αρκετά άστοχο.
  • Ο αγωνιστικός χώρος είναι πολύ κακός, πολύ δύσκολα θα δούμε ποδόσφαιρο σήμερα...