07/10/2023 16:00
5η αγωνιστική - Γ Εθνική

• ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ!
  • Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.
  • 84’ τεράστια ευκαιρία για Εθνικό με σουτ του Κυριαζή, ο Χανιωτάκης με ανάποδο χέρι αποκρούει από το παραθυράκι!
  • 73' Κόρνερ Μακρυγιάννη, αναμπουμπούλα στη περιοχή ο Χρούστινετς έκανε το 2-2!
  • 61' Γκολ για τον Εθνικό. Κόρνερ Μακρυγιάννη, στο δεύτερο δοκάρι ο Ζωγραφάκης, έκανε το 2-1 για τον Εθνικό!
  • Υπήρξαν στιγμές έντασης ανάμεσα στους παίκτες του Εθνικού και τον διαιτητή που μοίρασε κίτρινες.
  • Νωρίτερα στιγμές έντασης και πολλές κίτρινες κάρτες καθώς ο Γιαλούσης «ανέτρεψε» τον Γεωργούση εκτός περιοχής, το παιχνίδι συνεχίστηκε, υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες για φάουλ και κόκκινη καρτα, ο διαιτητής όμως δεν υπέδειξε κάποια παράβαση.
  • 57' Φάουλ του Μακρυγιάννη, η μπάλα στην αγκαλιά Χανιωτάκη.
  • Σέντρα στην επανάληψη!
  • Ημίχρονο 2-0 ο Αλμυρός!
  • 43' Αναγκαστική αλλαγή για Αλμυρό, εκτός Παπαδομιχελάκης, μέσα Ξενοκτιστάκης.
  • 42’ πλασέ του Μακρυγιάννη μπλοκάρει ο Χανιωτάκης.
  • 38' ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΑΛΜΥΡΟ! Ο Ρέγιες με ένα τρομερό σουτ, αυτή τη φορά με το αριστερό νικάει τον Κούμπουλα για το 2-0 των «οράνιε»!
  • 30’ σέντρα σουτ Πακιουφάκη, ο Ρέγιες δεν μπόρεσε να βρει τη μπάλα και κατέληξε στα χέρια του τερματοφύλακα.
  • 28’ τεράστια ευκαιρία για Εθνικό με τον Πολύζο να κάνει δυνατό ξαφνικό σουτ και τον Χανιωτάκη να πετάγεται και να αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ!
  • 24’ δυνατό σουτ του Τσιάβου, ο Χανιωτάκης απομάκρυνε σε κόρνερ.

• 16’ μετά από βαθιά μπαλιά του Αγαπάκη, ο Ρέγιες με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα! Καταπληκτικό σουτ του Ρέγιες, με βολές γεμάτο σουτ, με τη μπάλα να βρίσκει και το οριζόντιο δοκάρι!
  • 10’ Ντινιωτάκης διαγώνιο σουτ κάπου βρήκε και βγήκε ελάχιστα κόρνερ.
  • Το κόρνερ εκτελέστηκε στο δεύτερο δοκάρι ο Χαντί αστόχησε.
  • 4’ εκτέλεση φάουλ Γιαλούση από μακριά η μπάλα λίγο έξω, από επέμβαση του τερματοφύλακα.