ΔΕΙΛΙΝΑ – ΑΣΗΜΙ

28/01/2024 15:00
14η αγωνιστική - Α2 ΕΠΣΗ - 2ος όμιλος

• Το έκανε και παλι το Ασήμι! Ο Ρεμούνδος κάνει το 2-3 ανατρέποντας το σκορ!
  • Με εννέα παίκτες τα Δειλινά! Μετά ο Μανουσάκης βρήκε τον τερματοφύλακα του Ασημίου στα πόδια και αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε απο τον κ. Κλαμπατσέα.
  • Ισοφαρίζει το Ασήμι! Με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Χατζάκη, το Ασήμι καταφέρνει να ισοφαρίσει σε 2-2!
  • 85' Νέα καλή στιγμή για το Ασήμι με τον Φουντουλάκη απο κοντά με το κεφάλι να μη βρίσκει στόχο.
  • 79' Μεγάλη ευκαιρία για το Ασήμι! Ο Χασουράκης ανενόχλητος μέσα απο τη περιοχή δεν βρίσκει στόχο.
  • 76' Γκολ για το Ασήμι! Ο Χασουράκης μέσα απο τη περιοχή έκανε το 2-1!
  • 75' Τετ α τετ ο Ρεμούνδος, βγαίνει έγκαιρα ο Αμπράμοβ και αποσοβεί τον κίνδυνο.
  • Δεύτερο γκολ για τα Δειλινά! Ο Μανουσάκης έκανε το 2-0, δίνοντας σαφέστατο προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 72ο λεπτό.
  • 65' Γκολ για τα Δειλινά! Μετά απο φάση διαρκείας, ο Βαρούχας κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0.
  • Δυνατά έχει μπει στο παιχνίδι το Ασήμι, που ψάχνει κυρίως με σέντρες απο τα πλάγια, να απειλήσει την εστία των Δειλινών.
  • Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.
  • Ημίχρονο χωρίς τέρματα.
  • Κόκκινη και για τις δύο ομάδες! Σινάνι και Μήτρου διαπληκτίστηκαν με τον διαιτητή του αγώνα κ. Κλαμπατσέα, να τους αποβάλλει!
  • 34' Ο Χασουράκης έφυγε στη πλάτη της άμυνας και πρόλαβε την έξοδο του Αμπράμοβ, βρήκε τη μπάλα με προβολή, όμως κατέληξε λίγο άουτ.
  • 30' Το Ασήμι ζήτησε πέναλτι για μαρκάρισμα πάνω στον Χασουράκη εντός περιοχής, με τους ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων να διαμαρτύρονται έντονα, με τον διαιτητή του αγώνα κ. Κλαμπατσέα να υποδεικνύει να συνεχιστεί το παιχνίδι.
  • 29' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πρίφτη, η μπάλα καταλήγει άουτ.
  • 10' Νέα καλή στιγμή για το Ασήμι! Ο Φουντουλάκης σε πρώτο χρόνο σουτάρει αλλά σημαδεύει το δοκάρι και στην επαναφορά ο Πρίφτης δεν βρήκε στόχο.
  • 8' Καλή στιγμή στο παιχνίδι, με τον Ρεμούνδο απο πλάγια θέση να αποφεύγει τον αντίπαλό του και να πλασάρει στη γωνία, όμως ο Αμπράμοβ αποκρούει σε κόρνερ.