ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ

11/12/2022 15:00
Α2 ΕΠΣΗ - 7η αγωνιστική - 1ος όμιλος - 2022-23

30' ΓΚΟΛ Χασουράκης Ιωάννης

• Στις νίκες επέστρεψε μετά το άσχημο αποτέλεσμα της περασμένης εβδομάδας η Αγία Βαρβάρα που επικράτησε 0-1 της Ομόνοιας για την 7η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.
  • Οι δύο ομάδες, αναμετρήθηκαν στο γήπεδο «Πανεπιστημίου/Περιφέρειας» για την 7η «στροφή» του πρωταθλήματος, προερχόμενοι από ήττα η Αγία Βαρβάρα και ισοπαλία η Ομόνοια.
  • Στο πρώτο μέρος, η Αγία Βαρβάρα, με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, κατάφερε να προηγηθεί με τον Χασουράκη να βρίσκεται απέναντι από τον τερματοφύλακα και με «τσίμπημα» της μπάλας, κατάφερε να βρει δίχτυα και να κάνει το 0-1, ενώ λίγα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης δεν κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του.
  • Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες έψαχναν το γκολ, με καλό ρυθμό και την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω, χωρίς όμως να καταφέρουν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.
  • Η Ομόνοια στο 85’ ζήτησε πέναλτι σε έξοδο του Δαμιανάκη που πρόλαβε τον Περυσινάκη, όμως ο διαιτητής υπέδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. Το 0-1 διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε και η Αγία Βαρβάρα, πανηγύρισε μία σπουδαία νίκη.