17/09/2023 16:00
1η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Ανωγειανάκης Μύρων ΓΚΟΛ 19'
Χριστοφοράκης Ιωάννης ΓΚΟΛ 46'

• 17’ μετά από ωραία ανάπτυξη του ΠΑΟΚ ο Λυδάκης γύρισε πίσω στον Σεραφειμίδη, ο οποίος έκανε κάτι σαν σέντρα σουτ έδιωξε ο Χριστοδούλου πριν μπει στα δίχτυα η μπάλα σε κόρνερ.
  • 19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΟΥΒΑ με απευθείας κόρνερ του Ανωγειανάκη!
  • 30' σέντρα Λυδάκη κεφάλια Κουράκη μπλόκαρε το τέρμα.
  • 34’ σουτ Χριστοφοράκη σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ έδιωξε.
  • 39’ μεγάλη διπλή ευκαιρία για ΠΑΟΚ. Αρχικά ο Σεραφειμίδης πλάσαρε, ο Ιατράκης έδιωξε στην επαναφορά ο Κουράκης πήγε να πλασάρει, πάνω στην γραμμή έδιωξαν αμυντικοί του Ρούβα.
  • 45' Ο Χριστοφοράκης έπεσε μέσα στη περιοχή, με τους γηπεδούχους να ζητάνε πέναλτι, «παίζεται» έδειξε ο ρέφερι.
  • 45+4 Κουτσογιαννάκης πλασέ αδύναμο μπλόκαρε το τέρμα του ΠΑΟΚ.
  • Λήξη ημιχρόνου.
  • 46' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΡΟΥΒΑ. Βαθιά μπαλιά στην πλάτη από Ανωγειανάκη, έφερε μπροστά του την μπάλα από πλαγιά θέση ο Χριστοφορακης, με πλασέ δοκάρι και μέσα για το 2-0!
  • 56’ σουτ Λυδάκη κάπου κόντραρε λίγο έξω κόρνερ για ΠΑΟΚ.
  • 67' Απευθείας φάουλ του Μανουσάκη, λίγο άουτ.
  • 81’ κόρνερ Μανουσακη κεφάλια Τζουβάρα πρώτο δοκάρι αουτ.
  • Πιέζει ο ΠΑΟΚ.
  • 89’ σουτ Κουρακη σε κόρνερ το τέρμα. Στο κόρνερ ο Μανουσακης εκτέλεσε έκανε προβολή ο Κουρακης φωνές ότι πέρασε η μπάλα την γραμμή ο ρεφ λέει παίζεται και στην συνέχεια έδωσε επιθετικό φάουλ.
  • Κουράκης σουτ δοκάρι με την βοήθεια του τερματοφύλακα και τελικό 2-0!