ΡΩΜΑΝΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

16/12/2023 15:00
13η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• Τέλος!
  • Γκολ για τον Ρωμανό! Σέντρα από τα δεξιά, ο Κεφάκης με κεφαλιά πέτυχε το 3-2! (84')
  • 78' Σουτ του Μαρκόπουλου, απέκρουσε με υπερένταση ο Παπαδάκης, στην εξέλιξη της φάσης ο Παχάκης σούταρε, αμυντικός έβαλε την κόντρα και έδιωξε.
  • 72' Ισοφαρίζει ο Ρωμανός με κοντινό σουτ του Κεφάκη!
  • 68' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Χότζα να βγαίνει απέναντι από τον Σαβουϊδάκη, όμως έστειλε τη μπάλα άουτ.
  • 60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ! Τρομερή ατομική ενέργεια του Τσαμαντιώτη, πάτησε περιοχή, έκανε το σουτ και 1-2!
  • 57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, όταν μετά από ωραία συνεργασία, ο Τσαμαντιώτης έκανε το σουτ, τεράστια επέμβαση του Σαβουϊδάκη!
  • 49' Σουτ Τσαμαντιώτη, έδιωξε ο Σαβουϊδάκης.
  • 47' Αντεπίθεση του Ρωμανού, ο Νοδαράκης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντρα και κατέληξε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης, κεφαλιά Παρτάλη, η μπάλα άουτ.
  • Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
  • Ημίχρονο στην Ελιά!
  • 45' Κεφαλιά Ανυφαντάκη, ψηλά άουτ.
  • 35' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Ντίσα από τα δεξιά να κάνει το σουτ, ελάχιστα άουτ η μπάλα!
  • 33' Διπλή τεράστια επέμβαση του Παπαδάκη, αρχικά σε σουτ του Μαυρομάτη και στη συνέχεια σε σουτ του Νοδαράκη μέσα από τη περιοχή!
  • Εξαιρετικός ο ρυθμός στο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν ένα δεύτερο γκολ!
  • Γκολ για τον Ρωμανό! Σουτ Μπαλάφα, δεν βρήκε στόχο, η μπάλα έφτασε στον Νοδαράκη, ο οποίος από το ύψος της μικρής περιοχής ισοφάρισε σε 1-1!
  • 20' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Παναγιωτάκη να βγαίνει απέναντι από τον Σαβουϊδάκη, με τα πόδια ο κίπερ του Ρωμανού έδιωξε σωτήρια!
  • Σέντρα Μαρκόπουλου, κεφαλιά Νοδαράκη, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • Ο Χότζα ευστοχεί για το 0-1!
  • 8' Πέναλτι για τον Εργοτέλη για χέρι μέσα στη περιοχή!
  • Ο Ρωμανός έχει μπει πολύ δυνατά, με τον Εργοτέλη να κάνει στα πρώτα πέντε λεπτά αρκετά λάθη, θέτοντας σε κίνδυνο την άμυνα του.