ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ – ΤΥΛΙΣΟΣ

02/03/2024 15:30
23η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Καρτσάκης Εμμανουήλ ΓΚΟΛ 37'
    69' ΓΚΟΛ Καναβάκης Σταύρος

• Το ματς.
  • ΤΕΛΟΣ 1-1!
  • Ο Καρλής μαντεύει σωστά και πιάνει την εκτέλεση του Νίκου Κοζορώνη!
  • 92' Πέναλτι για την Τύλισο! Ο Δημήτρης Κοζορώνης βγάζει τον Μανιούδη τετ α τετ, ο Μαυρακης τον ανατρέπει.
  • 90 ο Παπάζογλου κάνει το γυριστό μετά από φάουλ μόνος του μέσα στην περιοχή, αλλά φεύγει ψηλά.
  • 85' Τρομερή μακρινή μπαλιά Μαγάκη, βγάζει τετ α τετ τον Καρτσάκη, αλλά το διαγώνιο σουτ περνάει άουτ.
  • 80' φοβερό σουτ του Τζωρμπατζάκη έξω από την περιοχή, ο Τσαχάκης ακουμπάει την μπάλα όσο χρειάζεται για να τη στείλει στο οριζόντιο δοκάρι. Απίστευτη επέμβαση!
  • Ανώτερη στην επανάληψη η Τύλισος.
  • 77' Ωραία απόκρουση του Καρλή χαμηλά σε συρτό σουτ του Δημήτρη Κοζορώνη.
  • 76' Τεράστια ευκαιρία Καρτσάκη για Ποσειδώνα. Η μπάλα του στρώθηκε μετά από στημένη μπάλα, αλλά ολομόναχος μέσα από την περιοχή σουτάρει ψηλά!
  • 75' Φαλτσαριστό πλασέ του Μανιούδη μετά από τακουνάκι Καναβάκη, λίγο άουτ.
  • 69' Γκολ για την Τύλισο! Η μπάλα έρχεται στην περιοχή με γέμισμα από τα δεξιά του Μάτσα και ο Καναβάκης ισοφαρίζει από κοντά με κεφάλια.
  • 59 πολύ καλό μακρινό σουτ του Νίκου Κοζορώνη, ελάχιστα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.
  • 48' Αδύναμο σουτ του Μαγάκη, εύκολα ο Τσαχάκης.
  • Σέντρα στην επανάληψη!
  • Ημίχρονο, 1-0!
  • 41' Χαμένο πέναλτι για τον Ποσειδώνα! Ο Τσαχάκης ανέτρεψε τον Μαγάκη, με τον Μποζατζίδη να αναλαμβάνει την εκτέλεση, όμως ο κίπερ της Τυλίσου απέκρουσε! Πάνω στην γραμμή προ του Μποζατζίδη, έδιωξαν αμυντικοί.
  • 37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ! Ο Μποζατζίδης βγαίνει από τα αριστερά και κόβει στον Καρτσάκη, που σκόραρε ουσιαστικά σε κενή εστία για το 1-0!
  • 32' Τρομερή ανάπτυξη Ποσειδώνα με ένα δύο από Καρτσάκη και Κιουπάκη, ο τελευταίος γυρίζει μέσα στην περιοχή στον Σαϊτάκη, ο οποίος μόνος του δεν μπορεί να νικήσει τον Τσαχάκη που κάνει φοβερή επέμβαση. Η καλύτερη φάση στο ματς.
  • 25' ατομική ενέργεια Νίκου Κοζορώνη και ωραίο σουτ στο απέναντι «Γ», δύσκολα σε κόρνερ ο Καρλής.
  • 24' Ο Μανιούδης, βγαίνει από τα δεξιά αλλά το διαγώνιο σουτ φεύγει άουτ.
  • 21' μετά από μακρινή μπάλα η μπάλα φτάνει στον Μανιούδη, που προσπαθεί να κρεμάσει τον Καρλή, αλλά η προσπάθεια του δεν ήταν καλή.
  • Ο Ποσειδώνας είναι πιο καλός μέχρι στιγμής, πατάει καλά στα πόδια, προσπαθώντας να ανοίξει το σκορ, δείχνοντας μεγάλη διάθεση στο παιχνίδι.
  • Καλή ευκαιρία για Ποσειδώνα στο 16' με τον Μποζατζίδη να βγαίνει στην αντεπίθεση, να γυρνάει στον Μαγάκη, που βγήκε απέναντι στον Τσαχάκη, αλλά δεν μπόρεσε να τελειώσει τη φάση.
  • 15' Μακρινό σουτ του Δημήτρη Κοζορώνη, αρκετά πάνω από τα δοκάρια.
  • Πρώτη φάση για τον Ποσειδώνα στο 12' με τον Μαγάκη να εκτελεί ένα φάουλ, πάνω από τα δοκάρια.