ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ – ΗΡΟΔΟΤΟΣ

20/01/2024 15:00
17η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Στατιστικά παίκτη

2' ΓΚΟΛ Χίντρι Αλμπάν
Μαγάκης Νικόλαος ΓΚΟΛ 56'

• ΤΕΛΟΣ! 1-1!
  • 84' Σέντρα από τα δεξιά του Γαρεφαλάκη, η μπάλα κάπου κοντράρει, ο Καρλής το βγάζει και αυτό πριν μπει στα δίχτυα!
  • 82 σέντρα Χίντρι,, κεφαλιά Βεζιρτζόγλου από τα δυο μέτρα, αδιανόητη απόκρουση Καρλή!
  • 77 σέντρα Χίντρι, κεφάλια Γαρεφαλάκη, ο Καρλής είναι ξανά εκεί.
  • 64' καλή στιγμή για τον Ποσειδώνα με τον Μαγάκη να πιάνει το σουτ στη κίνηση μετά από φάουλ, λίγο πάνω από την εστία!
  • 59' Βγαίνει σε θέση τετ α τετ ο Βεζιρτζόγλου, ωστόσο ήταν άστοχος.
  • 56' 1-1 ο Ποσειδώνας. Ο Μαγάκης κλέβει και με όμορφο φαλτσαριστό τελείωμα ισοφαρίζει στην πρώτη τελική του Ποσειδώνα στο παιχνίδι!
  • 54' σέντρα του Χίντρι, διαγώνιο σουτ Γαρεφαλάκη, ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι.
  • 52' ο Γαρεφαλάκης κάνει την ενέργεια, γυρίζει στο πέναλτι, όπου ο Βεζιρτζόγλου σουτάρει πάνω στον Καρλή, που διώχνει με τα πόδια. Ακόμα μια πολύ μεγάλη ευκαιρία.
  • 46' ωραία συνεργασία Τσαμαντιώτη - Χίντριι, γύρισμα από τα δεξιά, ανεπανάληπτη ευκαιρία που έχασε ο Βεζιρτζόγλου από το ένα μέτρο!
  • Σέντρα στην επανάληψη.
  • Ημίχρονο, 0-1.
  • 45+2 σέντρα του Μπάμπη, στρώνει με το κεφάλι ο Χίντρι στον Βεζιρτζόγλου, που δεν κατάφερε να σκοράρει με το κεφάλι.
  • 44' ο Τσαμαντιώτης «δίνει» έτοιμο γκολ στον Χίντρι που χάνει το κοντρόλ.
  • 38' γύρισμα Χίντρι στον Τσαμαντιώτη, το πλασέ του οποίου καταλήγει πάνω στον Καρλή, χωρίς δύναμη, από το ύψος το πέναλτι.
  • Στα τελευταία λεπτά, ο Ποσειδώνας έχει ισορροπήσει.
  • 33' σέντρα Νάκα, κεφαλιά Βεζιρτζόγλου, ωραία απόκρουση από τον Καρλή.
  • 23' λάθος πάσα του Καρλή, πάνω στον Γαρεφαλάκη που από θέση βολής σουτάρει άουτ.
  • 20' Ο Ηρόδοτος έχει τον απόλυτο έλεγχο και ψάχνει και δεύτερο γκολ.
  • 11' ανεπανάληπτη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο. Σέντρα του Νάκα, ο Βεζιρτζόγλου κάνει ένα πολύ χαλαρό πλασέ και ενώ φαινόταν ότι η μπάλα θα καταλήξει στα δίχτυα, ήρθε ο Μαυράκης να διώξει από το πουθενά πάνω στη γραμμή!
  • Γκολ για τον Ηρόδοτο στο 2ο λεπτό. Ο Χίντρι με ατομική ενέργεια και με ωραίο συρτό σουτ, ανοίγει το σκορ στο Πανεπιστήμιο!