ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ – ΔΑΜΑΣΤΑ

03/02/2024 15:00
19η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• 83' Γκολ για τον Ποσειδώνα! Ο Παπουτσιδάκης με σουτ μέσα από τη περιοχή μείωσε σε 2-3!
  • 81' Γκολ για τη Δαμάστα, όταν από αντεπίθεση ο Γιάννης Κόκκινος με ωραίο σουτ πέτυχε το 1-3.
  • 76' Γκολ για τον Ποσειδώνα, Καταπληκτικό σουτ του Καρτσάκη, δοκάρι και μέσα και 1-2!
  • 71' 0-2 ατομική ενέργεια Ζερβάκη, άψογο τελείωμα και δεύτερο γκολ για τη Δαμάστα!
  • 65' Τεράστια απόκρουση Καρλή σε σουτ του Ζερβάκη από το ύψος του πέναλτι μετά από φάουλ.
  • 63' επικίνδυνη σέντρα σουτ Ρουμπάκη από τα δεξιά, δύσκολα σε κόρνερ ο Καρλής.
  • 56' Γκολ για τη Δαμάστα! Τρομερό μακρινό σουτ του Νίκου Κόκκινου, από τα 25 μέτρα, «άγαλμα» ο Καρλής και 0-1!
  • 50' Διαγώνιο σουτ του Κατσαρού, λίγο άουτ.
  • 47' Ολομόναχος ο Κεφαλογιάννης μετά από χτύπημα φάουλ, αλλά ο Καρλής είναι και πάλι εκεί σε σωστή θέση.
  • Σέντρα στο δεύτερο μέρος!
  • Ημίχρονο 0-0.
  • 41' δυνατό σουτ Ανδρέα Κόκκινου έξω από την περιοχή, δύσκολα αποκρούει ο Καρλής.
  • 32'' κεφάλια Ζερβάκη στο δεύτερο δοκάρι μετά από κόρνερ, αμαρκάριστος, περνάει έξω.
  • 31' Δυνατό σουτ του Ζερβάκη, σε ετοιμότητα ο Καρλής.
  • 30' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κατσαρού, δίπλα από το δοκάρι.
  • 18' Η Δαμάστα βγαίνει γρήγορα στην αντεπίθεση μετά από κλέψιμο, αλλά το τελείωμα του Κεφαλογιάννη φεύγει ψηλά.
  • 10' φάουλ Διακάκη, κεφάλια Κεφαλογιάννη, εντυπωσιακή επέμβαση Καρλή.
  • 5' κεφάλια Ζερβάκη στο δεύτερο δοκάρι μετά από κόρνερ, αμαρκάριστος, περνάει έξω.
  • 1' πρώτη φάση στο ματς με τον Μπλουσάι να βγάζει σε καλή θέση τον Ζεππάτο, που σουτάρει λίγο πάνω από την εστία.