5η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ!
  • Πέντε λεπτά καθυστερήσεις
  • 80’ γλυκιά σέντρα από Διαμαντάκη στην καρδιά της περιοχής μόνος ο συΣυσκάκης, κάνει τη προβολή αλλά αστοχεί
  • 76’ Ο Συσκάκης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και με σουτ στέλνει τη μπάλα στην ρίζα του αριστερού κάθετου δοκαριού.
  • 75' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΝΟΜ με τον Ρούκα από το ύψος του πέναλτι να καθυστερεί και να μην τελειώνει μια φάση που φαινόταν εύκολη υπόθεση.
  • 69’ εκτέλεση φάουλ Ανωγειανάκη, εύκολη λεία για τον Κανετάκη.
  • 58’ κεφαλια Κολάι, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
  • 55’ εκτέλεση φάουλ Διαμαντάκη η μπάλα πέρασε αουτ.
  • 54' Με δέκα συνεχίζει ο Ρούβας, αποβλήθηκε ο Κουτσογιαννάκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
  • Δυνατό παιχνίδι γενικότερα χωρίς καθαρό χρόνο παιχνιδιού. Πολλά φάουλ, πολλά σφυρίγματα, πολλές μονομαχίες.
  • Σέντρα χωρίς αλλαγές στο δεύτερο ημίχρονο
  • Ημιχρονο.
  • 42’ Αναγκαστική αλλαγή για ΠΑΝΟΜ αποχωρεί ο Βαρδονικαλάκης και μπαίνει ο Σταύρος Διαμαντάκης.
  • 31’ διαγώνιο σουτ του Ντέτσικα, στην αγκαλιά του Κανετάκη.
  • 15’ εκτέλεση φάουλ του Ρούκα, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο.
  • 13’ Χριστοφοράκης από κοντά σουτάρει στη κίνηση αλλά δεν βρίσκει στόχο.
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΟΜ στο 2'! Μετά από πάσα του Νικόλι, ο Βαρδονικολάκης βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα και πλάσαρε ιδανικά για το 1-0!