ΜΙΝΩΙΚΗ – ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ

10/02/2024 15:00
20η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• 10' Φάουλ Μαγάκη σε ετοιμότητα ο Νεόπουλος.
  • 18' Σουτ Περογαμβράκη μετά από φάουλ σε δεύτερο χρόνο η μπάλα πάνω από την εστία.
  • 21' Κεφαλιά Σαϊτάκη σε ετοιμότητα ο Νεόπουλος.
  • 24' Σπουδαία ευκαιρία για την Μινωική. Ο Περογαμβράκης πήρε την κεφαλιά ανενόχλητος στο δεύτερο δοκάρι μετά από κόρνερ η μπάλα ελάχιστα έξω.
  • 45' Ημίχρονο σε ένα κακό παιχνίδι μέχρι τώρα από τις δύο ομάδες.
  • 49' Μεγάλη ευκαιρία για την Μινωική. Ωραία κάθετη Περογαμβράκη στον Καραντινάκη, αυτός βρέθηκε απέναντι από την εστία, όμως πλάσαρε άστοχα.
  • 54' ΓΚΟΛ για την Μινωική. Λάθος στην άμυνα του Ποσειδώνα, ο Περογαμβράκης σέρβιρε στον Ρουμελιώτη και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.
  • 59' Δοκάρι για τον Ποσειδώνα. Ο Ασλαματζίδης μετά από κόρνερ πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.
  • 63' Καλή εκτέλεση φάουλ Ανδρεαδάκη, με τον Καρλή να διώχνει με δυσκολία.
  • 86' ΓΚΟΛ για την Μινωική. Ο Ρουμελιώτης με ωραίο φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0.