ΜΙΝΩΙΚΗ – ΑΟΤ

01/11/2023 15:00
2η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

Στατιστικά παίκτη

3' ΓΚΟΛ Μεταξάκης Νικόλαος
    35' ΓΚΟΛ Μεταξάκης Νικόλαος

• ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ. Ο ΑΟΤ τη νίκη, η Μινωική τις εντυπώσεις.
  • Σύγχυση στη περιοχή του ΑΟΤ, Καρτσάκης και Σταυρουλάκης δεν καταφέρνουν να σκοράρουν, με τους αμυντικούς να διώχνουν.
  • 90’ Ο Ψαρράς έκανε ένα σουτ στη κίνηση, λίγο αουτ.
  • Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.
  • 85' Ένα πλασέ του Καρτσάκη, η μπάλα άουτ.
  • 80' Ένα σουτ του Παραθύρα, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
  • 71’ ενέργεια Χαϊντίνι και σουτ μπλόκαρε ο Αμπατζής.
  • 63' Τεράστια ευκαιρία για την Μινωική, με τον Κλίνη σε κενή εστία να κάνει τη κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.
  • 61' Διαγώνιο σουτ Μεταξάκη, άουτ η μπάλα.
  • 54’ κεφαλιά Καστελλιανάκη, εύκολη λεία για τον Βλαχάκη.
  • 47’ Δυνατό σουτ Μεταξάκη ο Αμπατζής σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα.
  • Σέντρα στο δεύτερο.
  • Ημίχρονο.
  • 39'  Μεγάλη ευκαιρία για τη Μινωική με τρομερό πλασέ του Πατσάκη, η μπάλα σταμάτησε στη ρίζα του δοκαριού
  • 36' Δυνατό σουτ Μεταξάκη, απέκρουσε ο Αμπατζής
  • 35' Ο ΑΟΤ κερδίζει πέναλτι. Ο Μεταξάκης εκτελεί εύστοχα και κάνει το 0-2
  • 30' Ακυρώνεται γκολ για τη Μινωική με τον Μ. Κουρουγκιαβούρη να υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ
  • 29' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Κουρουθιανάκης κάνει το φάουλ, ο Μεταξάκης σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο Γερακιός διώχνει άθελα του πάνω στη γραμμή, στερώντας σίγουρο γκολ από την ομάδα του
  • 26' Ο Μεταξάκης σκοράρει όμως το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ
  • 21' Σουτ στην κίνηση από τον Μεταξάκη, ο Αμπατζής μπλοκάρει
  • 20' Ο Παπανδρέου βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, είναι έτοιμος να κάνει σουτ στην κίνηση, όμως ο Κοσμάς την τελευταία στιγμή του παίρνει την μπουκιά από το στόμα και διώχνει