ΗΡΟΔΟΤΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

02/03/2024 15:30
23η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

• Το ματς!
  • 89' Τεράστια ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, με τον Γαρεφαλάκη να κάνει το σουτ, έδιωξε με τα πόδια ο Μιράσι, ο Φραγκουλάκης έκανε νέο σουτ, πάνω από τα δοκάρια.
  • 88' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο σε σουτ του Φραγκουλάκη που πέρασε άουτ.
  • 79' Σουτ Τάγγινη, σε κόρνερ ο Ζαφείρης.
  • Ο Ηρόδοτος ελέγχει το παιχνίδι, με το γκολ να του έχει δώσει αυτοπεποίθηση και ψάχνει και ένα τρίτο για να κλειδώσει τη νίκη.
  • 61' Λάθος Φαϊτάκη κακή εκτίμηση Μιράσι, με τον Τσαμαντιώτη να κλέβει και με δυνατό σουτ να κάνει το 2-1 για τον Ηρόδοτο!
  • 57' Οριζόντιο δοκάρι για τον Ηρόδοτο, σε τρομερό μακρινό σουτ του Μπάμπη, με την μπάλα να βρίσκει και ο Μιράσι.
  • 48' Κεφαλιά Χίντρι από καλή θέση, λίγο άουτ.
  • Γκολ για τον Εργοτέλη (47'), Ο Σφακιανάκης από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1!
  • 46' Στα πρώτα δευτερόλεπτα μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρόδοτο, με τον Μπάμπη να κάνει το σουτ, μεγάλη επέμβαση Μιράσι.
  • Σέντρα στο δεύτερο μέρος!
  • Ημίχρονο στη Νέα Αλικαρνασσό, 1-0.
  • 44' Απειλεί εκ νέου ο Εργοτέλης, με τον Μιχελουδάκη να εκτελεί ενα φάουλ, τον Κορνάρο να παίρνει τη κεφαλια, πάνω από τα δοκάρια.
  • 42' Νέα καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, με τον Τάγγινη να κάνει το σουτ, πέρασε ελάχιστα άουτ.
  • 39' Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη, με τον Τάγγινη αρχικά να κάνει το σουτ, αμυντικός έβαλε τη κόντρα, πήρε τη μπάλα ξανά, έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Ζαφείρης.
  • 31 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΟΔΟΤΟ! Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γαρεφαλάκη, η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!
  • 27' Ο Ηρόδοτος σκοράρει, από εξαιρετική σέντρα του Μουρτζάκη, με τον Χίντρι όμως να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με το χερί. Σωστά ακυρώθηκε το γκολ.
  • 21' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη, όταν από εκτέλεση φάουλ, ο Κορνάρος πήρε τη γυριστή κεφαλιά, με τον Ζαφείρη να διώχνει εντυπωσιακά στην γωνία του σε κόρνερ.
  • 17' Ο Παναγιωτάκης διεκδίκησε τη μπάλα, εκείνη έφτασε στον Τάγγινη, ο οποίος έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • Στη συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου, ο Ηρόδοτος έχει τη κατοχή, με τον Εργοτέλη να έχει πιο αμυντικό πλάνο.
  • 12' Μετά από κόρνερ, ο Μουρτζάκης πήρε τη κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει άουτ.
  • Πρώτη φάση για τον Ηρόδοτο στο 11', με τον Φραγκουλάκη να εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από καλή θέση, πέρασε άουτ.
  • Σέντρα με επτάλεπτη καθυστέρηση στο παιχνίδι!