ΔΑΜΑΣΤΑ – ΑΟΤ

13/01/2024 15:00
16η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

44' ΓΚΟΛ Παπανδρέου Ανδρέας
    72' ΓΚΟΛ Παραθύρας Ζήσης
    88' ΓΚΟΛ Παπανδρέου Ανδρέας

• Τέλος!
  • 88' Εξαιρετική παράλληλη πάσα του Μεταξάκη στον Παπανδρέου, ο οποίος έγραψε το 0-3!
  • 84' Ο Χαϊντίνι με όμορφη ενέργεια πάτησε περιοχή από τα αριστερά, βρέθηκε απέναντι από τον Χατζιδάκη, ο οποίος απέκρουσε σωτήρια.
  • Ο Μεταξάκης εκτέλεσε, απέκρουσε στην αριστερή του γωνία ο Χατζιδάκης, στο ριμπάουντ από πλάγια ο Χαϊντίνι έστειλε την μπάλα στο δοκάρι!
  • 75' Πέναλτι για τον ΑΟΤ σε ανατροπή του Μεταξάκη!
  • 72' Γρήγορη αντεπίθεση για τον ΑΟΤ, ο Μεταξάκη έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Χατζιδάκης, ο Παραθύρας πήρε το ριμπάουντ και σε κενή εστία πέτυχε το 0-2!
  • 61' Μεγάλη ευκαιρία για την Δαμάστα, με την μπάλα να στρώνεται στον Κατσαρό, ο οποίος έκανε το μονοκόμματο σουτ, ελάχιστα άουτ η μπάλα.
  • 59' Ο Μεταξάκης στα όρια της περιοχής έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 54' Ο Γερακιός έκανε ένα σουτ έξω από τη περιοχή, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
  • 53' Ο ΑΟΤ έχει την κατοχή, χωρίς κάποια φάση στην επανάληψη.
  • Σέντρα στην επανάληψη!
  • Ημίχρονο!
  • ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΤ ΣΤΟ 44'! Ο Μεταξάκης από τα δεξιά κάνει το γύρισμα στη μικρή περιοχή, η μπάλα έφτασε στον αμαρκάριστο Παπανδρέου, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ. Διαμαρτυρίες στην Δαμάστα για οφσάιντ στην αρχή της φάσης.
  • 41' Κίτρινη κάρτα στον Στεφανάκη για δυνατό μαρκάρισμα στον Κατσαρό.
  • 35' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την Δαμάστα! Ο Κατσαρός βγάζει εκπληκτική κάθετη πάσα στον Λίλο, βγαίνει απέναντι από τον Χρήστου, κάνει το σουτ, με τον τερματοφύλακα του ΑΟΤ να σώζει σωτήρια, από αναμπουμπούλα, η μπάλα έφτασε στον Γιάννη Κόκκινο, έκανε το σουτ, με το κεφάλι πριν περάσει τη γραμμή έδιωξε ο Κουρουθιανάκης! Μοναδική ευκαιρία για τους γηπεδούχους!
  • 31' Καλή στιγμή για ΑΟΤ, με τον Μεταξάκη να κάνει το σουτ από τα αριστερά, στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
  • 30' Συμπληρώσαμε 30 λεπτά αγώνα, με το παιχνίδι να είναι ισορροπημένο, τον ΑΟΤ προσπαθεί να απειλήσει με κύριο εκφραστή τον Μεταξάκη, ενώ η Δαμάστα προσπαθεί με κάθετες πάσες, που βρίσκει σε ετοιμότητα τον Χρήστου.
  • Δύο κίτρινες κάρτες για τη Δαμάστα, με Διακάκη και Νίκο Κόκκινο.
  • 27' Σουτ του Μεταξάκη, μπλόκαρε ο Χατζιδάκης.
  • 21' Από τα δεξιά ο Μηλιαράκης έκανε το γύρισμα, ο Λίλος από το ύψος της περιοχής έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
  • Συμπληρώσαμε 20 λεπτά, χωρίς γκολ μέχρι στιγμής.
  • 11' Μεγάλη ευκαιρία για την Δαμάστα, με τον Λίλο αρχικά να κάνει το σουτ από τα αριστερά, απέκρουσε ο Λίλος, νέο σουτ του Νίκου Κόκκινου, πέρασε άουτ.
  • 9' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μεταξάκη, εύκολα μπλοκάρει ο Χατζιδάκης.
  • 6' Σουτ του Μεταξάκη με το αριστερό λίγο έξω από τη περιοχή, μπλόκαρε ο Χατζιδάκης με δεύτερη προσπάθεια.
  • Καλός ο ρυθμός μέχρι στιγμής στο ματς, με τον ΑΟΤ να απειλεί με δύο συνεχόμενα κόρνερ, ενώ ένα σουτ του Χαϊντίνι κατέληξε άουτ.