ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

10/02/2024 15:00
20η αγωνιστική - Α1 ΕΠΣΗ - 2023-24

7' ΓΚΟΛ Τάγγινης Παναγιώτης
Σταυριανός Νικόλαος KOKKINH 42'

• Το ματς
  • 90' Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Σφακιανάκη από τη μικρή περιοχή, ανάγκασε τον Δημαράκη σε μια απίθανη επέμβαση!
  • 85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Ψυχαράκη να εκτελεί ένα κόρνερ, τον Φθενάκη να παίρνει τη κεφαλιά, λίγο πάνω από τα δοκάρια.
  • Δέκα λεπτά περίπου για την λήξη! Πιέζει η Χερσόνησος!
  • 75' Το παιχνίδι έχει γρήγορο ρυθμό, με την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω, χωρίς πάντως τη μεγάλη φάση, με τον Εργοτέλη να αμύνεται εξαιρετικά, έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα, ενώ προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα με τον ταχύτατο Τάγγινη.
  • 54' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Χότζα να πατάει περιοχή, να αποφεύγει ένα αντίπαλο, έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ.
  • 52' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χότζα, έδιωξε ο Δημαράκης.
  • 49' Σουτ του Κομσίου, μπλόκαρε ο Μιράσι.
  • 48' Σουτ του Χότζα, μπλόκαρε ο Δημαράκης.
  • Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
  • Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Χερσόνησος - Εργοτέλης 0-1.
  • 45' Μεγάλη ευκαιρία για την Χερσόνησο, με τον Φρόκου να εκμεταλλεύεται λάθος του Εργοτέλη, να πατάει περιοχή από τα δεξιά, να κάνει το σουτ, σπουδαία επέμβαση Μιράσι.
  • 44' Μεγάλη ευκαιρία για τον Εργοτέλη, με τον Ντίσα να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής, τεράστια επέμβαση από τον Δημαράκη!
  • 42' Με δέκα συνεχίζει η Χερσόνησος, λόγω αποβολής του Σταυριανού με δεύτερη κίτρινη κάρτα!
  • 33' Λάθος από τον Εργοτέλη, με τον Ντρεϊάι να δίνει στον Φρόκου μέσα στη περιοχή, έκανε το σουτ, δεν ήταν καλό, πέρασε άουτ.
  • 25' Εξαιρετικά στημένος αμυντικά ο Εργοτέλης, οι συνεχόμενες νίκες του έχουν δώσει αυτοπεποίθηση και αυτό φαίνεται στον αγωνιστικό χώρο.
  • 17' Η Χερσόνησος, έχει ανεβάσει τις γραμμές της, προσπαθεί για την ισοφάριση, ωστόσο δεν έχει βρει ακόμη κάποια τελική στην εστία του Μιράσι.
  • 7' Γκολ για τον Εργοτέλη! Αντεπίθεση για τον Εργοτέλη, με τον ταχύτατο Τάγγινη να πατάει στην περιοχή, να κάνει το σουτ και να νικάει τον Δημαράκη για το 0-1!
  • 5' Καλοχτυπημένο κόρνερ από τον Ντρεϊάι από τα δεξιά, μπλόκαρε ο Μιράσι.